تجاوز جمعی به زنی در هند، این بار در پنجاب

به روز شده:  12:50 گرينويچ - 13 ژانويه 2013 - 24 دی 1391

تجاوز دسته جمعی و وحشیانه به داشجویی بیست و سه ساله در دهلی، پایتخت هند که ماه گذشته اتفاق افتاد موجی از خشم را در سراسر این کشور برانگیخت

چهار هفته پس از تجاوز دسته جمعی به دختری جوان در دهلی که به مرگ وی منتهی شد، پلیس هند شش نفر را به جرم تجاوز دسته جمعی به یک زن ۲۹ ساله در ایالت پنجاب دستگیر کرده است.

به گفته پلیس، این زن تنها مسافر یک اتوبوس بین شهری بود و با وجود درخواستهای مکرر او، راننده در روستایی که مقصد او بود توقف نکرد. سپس راننده در محلی دوردست زن را با پنج دوستش به ساختمانی بردند و در تمام شب به نوبت به او تجاوز کردند. راننده صبح روز بعد زن را به روستایش برگرداند.

پلیس هند شش نفر را تا به حال دستگیر کرده و در جستجوی یک مظنون دیگر است.

تجاوز دسته جمعی به دانشجویی ۲۳ ساله در دهلی، پایتخت هند که ماه گذشته اتفاق افتاد موجی از خشم را در سراسر هند برانگیخت و بسیاری از مردم و فعالان اجتماعی به ناامنی زنان در هند اعتراض کردند.

امروز روزنامه تایمز هند برای اولین بار صحبتهای مادر این قربانی تجاوز را منتشر کرد که در آن خواستار مجازات مرگ برای شش متجاوز شده است.

گفته می شود که یکی از این شش نفر به سن قانونی نرسیده و اگر بررسی پزشکی این موضوع را محرز کند باید طبق قانون در دادگاه جوانان محاکمه شود که در این صورت به حداکثر سه سال زندان در یک مرکز بازپروری محکوم خواهد شد.

مادر دانشجوی مقتول به تایمز هند گفت که از دخترش شنیده که همین جوان کم سن و سال خشن ترین رفتارها را در حین تجاوز مرتکب شده است. از این رو مادر مقتول برای او هم خواهان مجازات مرگ شده است.

فعالان اجتماعی، پلیس هند را به تبعیض جنسیتی متهم می کنند و معتقدند این تبعیض باعث ناامن شدن وضعیت برای زنان شده و دست متجاوزان را برای چنین رفتارهایی باز گذاشته است.

این فعالان بجز آموزش پلیس و تغییر رویکرد این نیرو، خواستار تغییر قانون و تشدید مجازاتها هم شده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.