خودکشی نظامیان آمریکایی بیشتر شده

به روز شده:  15:34 گرينويچ - سه شنبه 15 ژانويه 2013 - 26 دی 1391

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از افزایش آمارخودکشی در میان پرسنل ارتش آمریکا در سال گذشته میلادی (۲۰۱۲) خبر داده است.

براساس آمار ارائه شده ۳۴۹ نفر از نیروهای ارتش آمریکا در سال گذشته خودکشی کرده‌اند که این میزان به نسبت سال قبل از آن (۲۰۱۱ میلادی)، ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته پنتاگون برپایه این آمار شمار افرادی که دست به خودکشی زده‌اند بیش از تعداد نیروهایی است که در درگیری‌ها در افغانستان کشته شده‌اند.

پنتاگون در تلاش است با این موضوع که لئون پانه تا، وزیر دفاع از آن به عنوان یک "اپیدمی" یاد کرده، مقابله کند.

برخی از تحلیل‌گران نگران آن هستند که علیرغم کاهش شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان، آمار خودکشی همچنان در بین نیروهای آن کشور سیر صعودی داشته باشد.

بخشی از این افزایش آمار خودکشی به فشارهای ناشی از بیش از یک دهه حضور نظامی آمریکا در افغانستان و عراق، افسردگی، افزایش اعتیاد به الکل و مواد مخدر، مشکلات روانی و ازدواج های ناموفق نسبت داده شده است.

خودکشی در بین افرادی که به جنگ هم نرفته اند، دیده می شود

تحقیق پنتاگون در سال ۲۰۱۱ میلادی نشان می‌دهد خودکشی بیشتر در بین نیروهای جوان کمتر از ۲۵ سال و در رده های پایین و با تحصیلات اندک صورت گرفته است.

اما خودکشی در بین افرادی که به جنگ هم نرفته‌اند، دیده می شود.

مقامات وزارت دفاع گفته‌اند که به یافتن راه‌هایی برای کمک به پرسنل ارتش متعهد هستند.

پنتاگون از مقابله با ارتکاب به خودکشی در بین نیروهای ارتش به عنوان "مسئولیت فرماندهی" نام برده است.

سینتیا اسمیت، سخنگوی پنتاگون می‌گوید: "با ارزش ترین منبع ما در وزارت دفاع، نیروهای ما هستند و ما به مراقبت از آنها متعهد هستیم. ماباید برای جلوگیری از خودکشی نیروهای نظامی دست به هر اقدامی بزنیم."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.