ارتش فرانسه: کنترل شهر کونا هنوز در دست دولت مالی نیست

به روز شده:  19:51 گرينويچ - سه شنبه 15 ژانويه 2013 - 26 دی 1391

مقامات نظامی فرانسه می‌گویند برخلاف گزارش‌هایی که پیش از این منتشر شده بود، شهر پراهمیت کونا هنوز از گروه‌های مسلح اسلام‌گرا باز پس گرفته نشده است.

فرانسه از جمعه گذشته و پس از این که این گروه‌ها پیشروی خود به سوی جنوب را آغاز کردند دست به مداخله نظامی در مالی زده است.

با آغاز حملات هوایی فرانسه یک مقام نظامی مالی ادعا کرد که کنترل شهر کونا مجددا در اختیار نیروهای دولتی قرار گرفته است، اما وزیر دفاع فرانسه می‌گوید این شهر هنوز در دست دولت مالی نیست.

ژان ایو لو دریان گفته که حملات هوایی فرانسه مانع از پیشروی گروه‌های مسلح شده و آنان را عقب رانده است. با این حال به گفته او نیروهای فرانسوی و دولت مالی همچنان باید برای بازپس‌گیری کونا به حملات خود ادامه دهند.

گروه‌های اسلام‌گرای افراطی، که گفته می‌شود برخی از آنها روابطی با القاعده دارند، از سال گذشته کنترل چند شهر مهم را در شمال مالی به دست گرفتند و اجرای قوانین اسلامی در آنها را آغاز کردند.

فرانسه برای پشتیبانی از دولت مالی نزدیک به ٨٠٠ نفر از نیروهای خود را به مالی اعزام کرده است.

علاوه بر این در روزهای آینده حدود سه هزار سرباز از کشورهای غرب آفریقا برای همکاری با نیروهای دولت مالی به این کشور خواهند رسید.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.