حمله 'اکتبر سرخ' به روسیه و چند کشور دیگر

به روز شده:  21:23 گرينويچ - سه شنبه 15 ژانويه 2013 - 26 دی 1391

مدیا پلیر

"اکتبر سرخ" نام موجی از حمله های سایبری است که برای جاسوسی و جمع آوری اطلاعات انجام شده،

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

"اکتبر سرخ" نام موجی از حمله های سایبری است که برای جاسوسی و جمع آوری اطلاعات انجام شده، به مدت پنج سال ادامه داشته و هنوز هم به احتمال قوی با یکی از پیچیده ترین فناوری های الکترونیکی مشغول ارسال اطلاعات به کامپیوترهای مبدا است. در این حمله بدافزارها که مجموعه ای از ویروسها و کرمهای اینترنتی هستند، به کامپیوترهای موسسات دیپلماتیک، نهادهای تحقیقاتی و نظامی، تاسیسات هسته ای و سایر مراکز حساسِ بیش از شصت کشور فرستاده شدند. "کاسپرسکی" یک موسسه روسی امنیت اینترنت و تولید کننده ضد ویروسهای کامپوتری که این شبکه جاسوسی اینترنتی را کشف کرده می گوید که کامپیوترهایی در افغانستان و ایران هم هدف قرار گرفته اگرچه نقطه تمرکز این حمله سایبری روسیه و کشورهای حوزه شوروی سابق است. آیا یک جنگ الکترونیک در سطحی بین المللی در جریان است؟

نگین شیرآقایی گزارش می دهد.


ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.