آنچه گذشت
مراسم تحلیف باراک اوباما

به روز شده:  19:19 گرينويچ - دوشنبه 21 ژانويه 2013 - 02 بهمن 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. مراسم سوگند باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا برای دور دوم ریاست جمهوری در واشنگتن آغاز شده است.

   

 2. باراک اوباما دیروز در مجلسی خصوصی در کاخ سفید مراسم رسمی ادای سوگند دور دوم ریاست جمهوری را برگزار کرد. میشل اوباما، بانوی اول آمریکا در مراسم نسخه‌ای از کتاب مقدس مسیحیان را در دست داشت که سال‌ها در خانواده او نگهداری شده است. 

 3. چرا مراسم تحلیف رئیس جمهوری در سرمای ژانویه برگزار می شود؟ لینک به مقاله

 4. مراسم امسال بسیار ساده تر از مراسم تحلیف سال 2009 برگزار می‌شود.

 5. سال ۲۰۰۹ حدود دو میلیون نفر برای شرکت در مراسم تحلیف اولین دور ریاست جمهوری باراک اوباما به واشنگتن آمدند. امسال پیش‌بینی می‌شود ۸۰۰ هزار نفر به مراسم بیایند.

 6. خبر فوری

  باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای دور دوم ریاست جمهوری سوگند یاد کرد

   

 7. مراسم تحلیف را می‌توانید به طور زنده از کانال رسمی کاخ سفید در سایت یوتیوب هم دنبال کنید

 8. اوباما: ایمان، مذهب، رنگ پوست و ... ما اهمیت ندارد. مهم تعهد ما به قانون اساسی آمریکاست و این‌که همه انسان‌ها با هم برابرند.

 9. اوباما: برای چالش‌های جدید باید راه حل‌های تازه پیدا کنیم. هیچ کسی به تنهایی نمی‌تواند فرزندان ما را برای دنیا آینده آماده کند.

 10. اوباما: بهبود وضعیت اقتصادی آغاز شده است. امکانات و توانایی ما نامحدود است.

 11. پرتگاه مالی، رکود اقتصادی، قانون بیمه درمانی، مسائل هسته‌ای ایران و تعامل با کنگره پنج چالش مهم پیش روی باراک اوباما در دور دوم ریاست جمهوری او است.

 12. صفحه‌های بزرگ تلویزیون در اطراف پارک ملی در قلب واشنگتن نصب شده است که سخنرانی باراک اوباما را نشان می‌دهد. 

 13. باراک اوباما: ما فقط در قبال مردم آمریکا تعهد نداریم؛ بلکه تعهد ما جهانی است. در قبال شرایط آب و هوایی زمین، انرژی و خشکسالی در جهان و برای نسل آینده مسئول هستیم.

 14. اوباما: سربازان شجاع ما در جنگ بهتر از هر شخصی از هزینه‌های جنگ مطلع هستند. اما ما خواهان صلح هستیم نه جنگ. می‌خواهیم دشمنان قسم خورده را به دوستان خود تبدیل کنیم.

   

 15. اوباما: سعی می‌کنیم توانایی‌مان را برای مدیریت بحران تقویت کنیم. از آسیا و آفریقا تا خاورمیانه به دنبال صلح خواهیم بود و از آزادی دفاع خواهیم کرد.

 16. میت رامنی رقیبی که در انتخابات نوامبر از باراک اوباما شکست خورد در مراسم تحلیف حضور ندارد. او بعد از مایکل دوکاکیس، رقیب دمکرات جرج بوش پدر در سال 1988، اولین رقیب شکست خورده ریاست جمهوری آمریکاست که در مراسم سوگند شرکت ندارد.

 17. باراک اوباما از حقوق مهاجران مقیم آمریکا دفاع کرد و گفت تا زمانی که آنها به هدف‌شان نرسد سفر آمریکا به هدف نخواهد رسید.

   

 18. باراک اوباما در مراسم تحلیف دور دوم ریاست‌جمهوری خود گفت سوگندی که امروز یاد می‌کند تفاوتی با سوگند سربازان آمریکایی ندارد.

 19. مهرنوش پورضیایی خبرنگار بی‌بی‌سی در واشنگتن: سخنرانی مراسم سوگند آقای اوباما بیشتر درباره مسائل داخلی بود تا امور بین‌الملل. سخنرانی‌ که حزب جمهوری‌خواه آمریکا چندان از آن خشنود نخواهد بود.

 20. دختران باراک اوباما در مراسم تحلیف کنار او بودند.

 21. کلی کلارکسون خواننده پاپ آمریکایی در مراسم ترانه‌ای را اجرا کرد و ریچارد بلانکو شاعر آمریکایی-کوبایی شعرش را خواند. بلانکو جوان‌ترین شاعری است که در مراسم تحلیف آمریکا شعر می‌خواند.

 22. دانلود

  تاریخ 220 ساله مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در آمریکا

 23. بیانسه خواننده معروف آمریکا در مراسم سوگند ریاست جمهوری برنامه اجرا کرد.

 24. باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا، جو بایدن معاون او و همسرانشان قرار است تا دقایقی دیگر نهار را با سران کنگره صرف کنند.

 25. باراک اوباما در حضور سران حزب جمهوری‌خواه اسناد مراسم تحلیف را امضا کرد.

   


 26. لباس و کت سرمه‌ای رنگ میشل اوباما، بانوی اول آمریکا را تام براون طراح مشهور آمریکایی طراحی کرده است. لباس و وسایل امروز خانم اوباما به آرشیو ملی آمریکا فرستاده می شود تا در فهرست وسایل تاریخی کاخ سفید حفظ شود.

 27. مردم آمریکا که در مراسم شرکت کرده‌اند منتظر رژه ویژه تحلیف و حضور باراک اوباما هستند که بخشی از مسیر را با خودرو همراهی خواهد کرد.

 28. به نظرشما آقای اوباما باید چه تغییراتی در سیاست‌های دور قبل ریاست جمهوری خود ایجاد کند؟ فکر می‌کنید آقای اوباما در دور جدید ریاست جمهوری چه سیاستی در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد؟ با نظراتتان در بحث نوبت شما شرکت کنید.

 29. زلمی خلیل‌زاد، فرستاده دولت جرج بوش به افغانستان درگفتگو با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی: مهم‌ترین مسأله فعلی افغانستان و همین‌طور یکی از مسائل دور دوم ریاست‌جمهوری آقای اوباما این است که یک انتخابات خوب و قوی در افغانستان برگزار شود.

 30. پوشش زنده مراسم دومین تحلیف باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا در تلویزیون و سایت فارسی بی‌بی‌سی به پایان رسید.

مراسم ادای سوگند باراک اوباما

به روز شده: 21 ژانويه 2013

۱۱:۵۵ (به وقت محلی) - آغاز مراسم در بخش غربی عمارت کنگره آمریکا

۱۲:۰۰ - سخنرانی باراک اوباما

۱۲:۳۹ - باراک اوباما اسناد مربوط به معرفی اعضای کابینه را امضا می کند

۱۳:۰۰ - مراسم ناهار در کنگره

۱۴:۳۶ - مراسم رژه در بلوار پنسیلوانیا که در نزدیکی کاخ سفید خاتمه می یابد

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.