درخواست تشدید قوانین مربوط به مقابله با تجاوز در هند

به روز شده:  17:17 گرينويچ - چهارشنبه 23 ژانويه 2013 - 04 بهمن 1391

تجاوز دسته جمعی به دانشجویی ۲۳ ساله و قتل او در هند موجی از خشم را در سراسر آن کشور برانگیخت

کمیسیونی که در پی تجاوز گروهی به یک دختر دانشجوی هندی برپا شده است خواستار تسریع در محاکمات و استفاده از قضات زن در رسیدگی به پرونده های تجاوز شده است.

وزیر دادگستری هند گفته است که گزارش این کمیسیون را، که تحت ریاست قاضی القضات سابق آن کشور تشکیل شده است، مد نظر قرار خواهد داد.

کمیسیون ویژه خواستار سرعت بخشیدن به محاکمات بدوی و تجدید نظر در همه جرایم مربوط به زنان شده و همزمان گفته است که پلیس باید در نقش خود به عنوان مجری قانون پاسخگو باشد و به شکایات مربوط به تجاوز با جدیت رسیدگی کند.

قاضی ورما، رییس کمیسیون گفته است که وظیفه حکومت صرفا مجازات مجرمان نیست بلکه باید از ارتکاب جرم علیه زنان هم جلوگیری کند.

تجاوز دسته جمعی به دانشجویی ۲۳ ساله و قتل او در دهلی، پایتخت هند که ماه گذشته اتفاق افتاد موجی از خشم را در سراسر هند برانگیخت و بسیاری از مردم و فعالان اجتماعی به نبود امنیت برای زنان در هند اعتراض کردند.

پس از این واقعه، شش نفر بازداشت شدند و مادر دانشجوی قربانی خواستار مجازات مرگ برای این شش متجاوز شد.

محاکمه پنج نفر از آنان آغاز شده است، نفر ششم که گفته می شود به سن قانونی نرسیده، در دادگاه جوانان محاکمه می شود که در این صورت به حداکثر سه سال زندان در یک مرکز بازپروری محکوم خواهد شد.

فعالان اجتماعی، پلیس هند را به تبعیض جنسیتی متهم می کنند و معتقدند این تبعیض باعث ناامن شدن وضعیت برای زنان شده و دست متجاوزان را برای چنین رفتارهایی باز گذاشته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.