اردن: ٢٠ هزار آواره سوری در سه روز گذشته وارد اردن شدند

به روز شده:  14:05 گرينويچ - پنج شنبه 24 ژانويه 2013 - 05 بهمن 1391

خبرگزاری رسمی اردن از قول مقامات نظامی این کشور گزارش داده که در سه روز گذشته بیش از ٢٠ هزار آواره سوری که بیشتر آنها زنان، کودکان و افراد سالمند هستند، به اردن پناهنده شده‌اند.

بنا به این گزارش، ارتش اردن کمک‌هایی در اختیار این آوارگان گذاشته و آماده است که آنان را به اردوگاه زعتری، در شمال اردن، منتقل کند.

هم‌زمان دفتر سازمان ملل متحد در اردن هم از مساله آوارگان سوری در اردن ابراز نگرانی کرده و از همکاری این نهاد بین‌المللی با مقامات اردنی برای رسیدگی به وضعیت این پناهندگان خبر داده است.

دفتر سازمان ملل متحد در اردن گفته است روزانه ٣ هزار آواره سوری از مرز گذشته و وارد خاک اردن می‌شوند. همچنین ٦٠ هزار آواره دیگر پشت مرزها در انتظار فرصتی برای ورود به اردن به سر می‌برند.

هجوم آوارگان سوری به اردن مقامات این کشور و سازمان ملل را تحت فشار گذاشته است.

هم‌اکنون ٧٠ هزار پناهنده سوری در اردوگاه زعتری به سر می‌برند.

سازمان ملل پیشتر اعلام کرده که از آغاز بحران در سوریه بیش از ٤٠٠ هزار نفر از شهروندان این کشور به کشورهای همسایه گریخته‌اند.

علاوه بر این، بنا به آمار هلال احمر سوریه تعداد آوارگان سوریه در خاک این کشور بیش از دو و نیم میلیون نفر برآورد شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.