دستور محاکمه 'مخالفان' در امارات متحده عربی

به روز شده:  03:49 گرينويچ - دوشنبه 28 ژانويه 2013 - 09 بهمن 1391
امارات متحده عربی

این کشور حاشیه خلیج فارس متشکل از هفت شیخ نشین است

امارات متحده عربی دستور محاکمه ۹۴ نفر به اتهام تلاش برای تسخیر قدرت را داده است.

دادستان کل این کشور گفت که مظنونان گروهی مخفی تشکیل داده بودند که در ظاهر از مردم می خواست تعالیم و ارزش های اسلامی را رعایت کنند اما در واقع در پی براندازی حکومت بود.

او گفت که اینها پیوندهایی با خارج، از جمله با گروه اخوان المسلمین، دارند.

امارات متحده عربی در گذشته ده ها نفر را با این ادعا که مخالفان اسلامگرا هستند بازداشت کرده، اما متهمان می گویند که قربانی اتهامات نادرست هستند.

احزاب سیاسی و تظاهرات در امارات متحده عربی ممنوع است.

سالم سعید قبیش دادستان کل در بیانیه ای گفت که مظنونان از رسانه ها و شبکه های اجتماعی "برای دشمن کردن شهروندان با دولت خودشان" استفاده کرده اند.

او گفت: "آنها با راه اندازی، تثبیت و مدیریت سازمانی با هدف مخالفت با اصول اساسی نظام حکومتی امارات متحده عربی سعی در تسخیر قدرت داشتند."

در این بیانیه آمده است که این گروه از طریق معاملات ملکی و کمک های مالی مذهبی پول جمع آوری می کرد.

سال گذشته مقام ها بیش از ۶۰ فعال جامعه مدنی را که بسیاری از آنها به گروه الاصلاح مرتبط بودند بازداشت کردند. این یک گروه اسلامگراست که مظنون به داشتن رابطه با اخوان المسلمین است.

الاصلاح می گوید که از اصلاحات مسالمت آمیز حمایت می کند و داشتن رابطه با گروه اخوان المسلمین که در چند کشور حضور دارد را رد می کند.

سرکوب این افراد با اعتراض گروه های حقوق بشر روبرو شده است.

امارات متحده عربی متشکل از هفت شیخ نشین است.

چند کشور همسایه آن از جمله بحرین، یمن، عمان و عربستان سعودی با الهام از انقلاب های تونس و مصر در سال ۲۰۱۱ شاهد تظاهرات دموکراسی خواهانه بوده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.