آیا سوریه توان پاسخ دادن به 'حمله هوایی اسرائیل' را دارد؟

به روز شده:  11:37 گرينويچ - شنبه 02 فوريه 2013 - 14 بهمن 1391

مدیا پلیر

سوریه تهدید کرده است که به 'حمله هوایی اسرائیل' به خاک این کشور پاسخ خواهد داد. نازنین جاوید در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از هوشنگ حسن‌یاری، استاد کالج سلطنتی نظامی کانادا پرسیده است که آیا واقعا سوریه توان نظامی پاسخ به اسرائیل را دارد؟

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

نیروی هوایی اسرائیل حمله به هدفی در نزدیکی دمشق را تایید نکرده است

سوریه تهدید کرده است که به حمله هوایی اسرائیل به خاک این کشور پاسخ خواهد داد.

سوریه در نامه ای به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرده است که این کشور "حق دفاع از خود، خاک خود و حاکمیت خود را دارد"

مقام‌های سوریه می گویند اسرائیل روز چهارشنبه هدفی را در داخل خاک این کشور مورد حمله هوائی قرار داد.

اسرائیل تا کنون در این مورد اظهار نظری نکرده است.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا هم که دیروز جمعه ۱۳ بهمن (۱ فوریه) جای خود را به جان کری داد، ساعتی پیش از ترک این وزارتخانه گفت نشانه هایی به چشم می خورد حاکی از اینکه ایران پرسنل و سلاح های پیشرفته تری در اختیار دولت بشار اسد در سوریه می گذارد.

نازنین جاوید در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از هوشنگ حسن‌یاری، استاد کالج سلطنتی نظامی کانادا، در کینگستون پرسیده است که آیا واقعا سوریه توان نظامی پاسخ به اسرائیل دارد؟

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.