عکس باراک اوباما در حال تیراندازی منتشر شد

به روز شده:  07:17 گرينويچ - 03 فوريه 2013 - 15 بهمن 1391

کاخ سفید عکسی از باراک اوباما را منتشر کرده است که او را در حال تمرین تیراندازی نشان می‌دهد.

این عکس در سایت کلیک فلیکر منتشر شده و به نظر می‌رسد پاسخی به انتقادات افرادی بوده است که پیش از این می‌گفتند آقای اوباما تاکنون شخصا تیراندازی نکرده است.

به تازگی باراک اوباما به یک نشریه آمریکایی گفت: "در کمپ‌دیوید، بیشتر وقت‌ها در حال تمرین تیراندازی هستیم."

تاریخ ثبت این عکس روز چهارم اوت ۲۰۱۲ میلادی اعلام شده است.

در عکس، آقای اوباما در شلوار جین و تی‌شرت و با عینک و محافظ گوش دیده می‌شود در حالی که یک تفنگ در دست دارد و از لوله تفنگ دود بلند شده است.

آقای اوباما فردا (دوشنبه، چهارم فوریه) در شهر مینیاپولیس درباره طرح پیشنهادیش برای اعمال محدودیت و کنترل مالکیت و استفاده از اسلحه در آمریکا صحبت خواهد کرد.

این هفته، پس از آن که پرسیده شد که چرا قبلا درباره تمرین‌های تیراندازی آقای اوباما صحبتی نشده است، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت: "چون وقتی او به کمپ‌دیوید می‌رود، می‌خواهد وقتش را با خانواده و دوستانش سپری و استراحت کند. نمی‌رود که عکس بگیرد."

پر کردن فاصله‌ها

باراک اوباما در گفت‌وگویی که با مجله "نیو ریپابلیک" داشت، گفت که برای سنتی که درباره شکار در آمریکا وجود دارد، احترام زیادی قائل است.

او اضافه کرد که به نظرش افرادی که این سنت را نادیده می‌گیرند، "اشتباه بزرگی" مرتکب می‌شوند.

در طرحی که باراک اوباما به کنگره ارائه کرد، آمده است:

  • قانون لغوشده ممنوعیت فروش سلاح‌های "شبه‌نظامی" دوباره به اجرا در بیاید
  • خشاب‌هایی که ظرفیتشان بیشتر از ۱۰ گلوله است، ممنوع شوند
  • فروش و در اختیار داشتن گلوله‌های نافذ زره ممنوع شود
  • پیشینه تمام خریداران سلاح بررسی شود
  • مجازات بیشتری برای قاچاقچیان سلاح، بخصوص دلالان غیرمجاز در نظر گرفته شود

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که برای پیشرفت بحث درباره کنترل سلاح‌ها در آمریکا باید "درک کرد که واقعیت مربوط به (کاربرد) سلاح‌ها در مناطق شهری، با (کاربرد آنها در) مناطق روستایی و حاشیه‌ای فرق دارد."

او اضافه کرد: "شاید وقتی فقط ۱۰ سال داشتید، پدرتان یک تفنگ شکاری دستتان داده و با او و عموهایتان یک روز را برای شکار بیرون از خانه گذرانده‌اید و این کار مدام تکرار شده است. در چنین شرایطی، شکار و تفنگ بخشی از سنت خانواده شماست و می‌شود درک کرد که چرا در مقابل بحث‌های مربوط به لزوم محدود کردن اسلحه در آمریکا تدافعی عمل می‌کنید."

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: "سعی بر این است که این فاصله‌ها پر شود."

باراک اوباما ماه میلادی گذشته طرحی را به کنگره ارائه کرد که در چارچوب آن اقدامات جدیدی برای کنترل استفاده از سلاح در آمریکا اعمال می‌شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.