نماینده پارلمان بریتانیا در اثر رسوایی تخلف رانندگی کناره‌گیری کرد

به روز شده:  14:28 گرينويچ - سه شنبه 05 فوريه 2013 - 17 بهمن 1391
کریس هیون، نماینده پارلمان بریتانیا از حزب لیبرال دموکرات

آقای هیون پذیرفته که ده سال پیش در هنگام رانندگی از سرعت مجاز تجاوز کرده اما از همسرش خواسته که بگوید او پشت فرمان بوده است. قاضی به او هشدار داده که ممکن است به تحمل زندان محکوم شود

کریس هیون، نماینده پارلمان بریتانیا از حزب لیبرال دموکرات از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

آقای هیون، که وزیر سابق انرژی در دولت ائتلافی بود، اتهام ایجاد اخلال در روند رسیدگی قضایی در ارتباط با یک تخلف رانندگی مربوط به یک دهه قبل را پذیرفته است.

این پرونده به تخلف آقای هیون، ۵۸ ساله از سرعت مجاز در حین رانندگی بر می‌گردد. او از همسرش خواسته بود تا مسئولیت این تخلف رانندگی را به عهده بگیرد.

کریس هیون فوریه ۲۰۱۲ پس از آن که دریافت که قرار است رسما در این پرونده متهم شناخته شود، از سمت وزارت خود کناره‌گیری کرد.

وکلای آقای هیون پیش از آن که او به اتهام خود اقرار کند، از دادگاه خواسته بودند که رسیدگی به این پرونده را متوقف و آن را مختومه اعلام کند، اما قاضی درخواست آنها را کرد و دستور به ادامه محاکمه داد.

ویکی پرایس، همسر آقای هیون در دادگاه اعلام بی‌گناهی کرده است.

آقای هیون طی چند سال گذشته، اتهامات وارده را رد کرده بود.

قاضی دادگاه گفت پیامکی که پسر آقای هیون برای پدرش فرستاده و در آن از او خواسته تا اعتراف کند که راننده خودرو، خود او بوده، می‌تواند به عنوان مدرک مورد استفاده قرار گیرد.

آقای هیون به خبرنگاران گفته است که مسئولیت واقعه‌ای را که ده سال پیش روی داده می‌پذیرد و تنها اقدام مناسب، کناره‌گیری از نمایندگی از پارلمان بریتانیاست.

نیک کلگ، رهبر حزب لیبرال دموکرات و معاون نخست‌وزیر بریتانیا، گفته است که از این مسئله "شگفت‌زده و غمگین" است، اما افزود که کناره گیری آقای هیون اقدام درستی بوده است.

سخنگوی دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا از اظهارنظر در باره این ماجرا خودداری کرده است.

آقای هیون ممکن است به تحمل حبس محکوم شود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.