مانع اول سنا بر سر راه وزارت چاک هیگل برطرف شد

به روز شده:  23:24 گرينويچ - سه شنبه 12 فوريه 2013 - 24 بهمن 1391
چاک هیگل، کاندیدای تصدی پست وزارت دفاع آمریکا در دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما

در صورتی که آقای هیگل از سنا رای اعتماد بگیرد، نخستین سرباز حاضر در جنگ ویتنام خواهد بود که به وزارت دفاع ایالات متحده منصوب می شود

به رغم مخالفت جمهوریخواهان، کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا با انتصاب چاک هیگل به وزارت دفاع آمریکا موافقت کرده است.

کمیته اطلاعاتی سنا سه شنبه با رای مثبت همه ۱۴ نماینده دموکرات عضو این کمیته در برابر ۱۱ رای منفی اعضای جمهوریخواه، صلاحیت گزینه پیشنهادی آقای اوباما را برای وزارت دفاع تصویب کرد.

هری رید، رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنا ابراز امیدواری کرده است که تایید نهایی آقای هیگل تا پایان این هفته در صحن مجلس سنا به رای گذاشته شود.

آقای هیگل قرار است جایگزین لئون پانه تا شود.

سناتورهای جمهوریخواه از آقای هیگل به خاطر مخالفت با گسترش تحریم های ایران و سخنانش درباره نفوذ اسرائیل در سیاستگذاری آمریکا به شدت انتقاد کرده اند.

چاک هیگل که جمهوریخواه است، ۶۶ سال سن دارد و از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۹ نمایندگی ایالت نبراسکا را در مجلس سنا بر عهده داشته است.

در صورتی که آقای هیگل از سنا رای اعتماد بگیرد، نخستین سرباز حاضر در جنگ ویتنام خواهد بود که به وزارت دفاع ایالات متحده منصوب می شود.

پیشبینی می شود مجلس سنا روز پنجشنبه اعطای رای اعتماد به آقای هیگل را بررسی کند.

تحلیلگران پیشبینی می کنند به رغم مخالفت سرسختانه گروهی از اعضای جمهوریخواه این مجلس، آقای هیگل موفق به کسب رای اعتماد شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.