نوجوان معترض بحرینی به ضرب گلوله کشته شد

به روز شده:  09:41 گرينويچ - پنج شنبه 14 فوريه 2013 - 26 بهمن 1391

مخالفان دولت بحرین می‌گویند یک نوجوان بحرینی در جریان تظاهراتی که به مناسبت سالگرد ناآرامی‌های این کشور برگزار شد، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شده است.

تظاهرکنندگان ضد دولتی، در دومین سالگرد تظاهرات ضد دولتی، با ایجاد راهبندان در خیابان‌ها، با پلیس درگیر شدند.

برخی از گروه‌های مخالف در این کشور خواهان اعتصاب شده و از مردم خواسته‌اند تا از خرید، انجام معاملات مالی و پر کردن بنزین خودداری کنند.

ناآرمی‌های بحرین و بن‌بست سیاسی شکل گرفته در این کشور به اقتصاد این کشور لطمه زده است.

خاندان حکومتی بحرین سنی است و عمده قدرت در بحرین در اختیار اقلیت سنی این کشور قرار دارد و اکثریت شیعه همواره از تبعیض شکایت کرده‌اند.

دولت بحرین در واکنش به تظاهرات دو سال اخیر، اعتراضات خیابانی و برگزاری تجمعات را غیر قانونی اعلام کرده اما معترضان به این ممنوعیت وقعی ننهاده و بارها دست به تظاهرات زده‌اند.

دولت نیز به طور مرتب مدافعان حقوق بشر را بازداشت و زندانی می‌کند. برخی از این افراد به دلیل آن که در سایت توییتر، از پادشاه و دولت بحرین انتقاد کرده‌اند، زندانی شده‌اند.

عفو بین‌الملل: زندانیان را آزاد کنید

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل در دومین سالگرد ناآرامی‌های بحرین، خواهان آزادی زندانیان عقیدتی در این کشور شده است.

دهها فعال بحرینی در حال حاضر زندانی هستند و گروهی از آنها به حبس ابد محکوم شده‌اند.

کلیک عفو بین الملل گفته زمان آزادی کسانی فرا رسیده است که صرفا به خاطر ابراز عقیده و استفاده از حق آزادی بیان، به حبس اقتاده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.