حزب‌الله لبنان: برای پاسخ دادن به اسرائیل نیاز به حمایت ایران و سوریه نداریم

به روز شده:  00:44 گرينويچ - 17 فوريه 2013 - 29 بهمن 1391

حسن نصرالله به مناسبت سالگرد ترور عماد مقنیه از مقامات ارشد سابق حزب الله صحبت می کرد.

رهبر حزب الله لبنان به اسراییل هشدار داد اگر به لبنان حمله کند با واکنش شدید حزب الله روبرو خواهد شد.

حسن نصرالله گفت مقاومت لبنان در برابر هیچ گونه تهاجمی علیه این کشور ساکت نخواهد نشست و تاکید کرد لبنان می‌تواند نیروگاه‌ها، بنادر و فرودگاه‌های اسراییل را هدف قرار دهد.

رهبر حزب الله لبنان که در سالگرد ترور عماد مغنیه از مقامات ارشد حزب الله صحبت می‌کرد گفت "آن‌ها که فکر می‌کنند ما به خاطر شرایط سوریه ضعیف شده‌ایم بدانند که ما هر چه بخواهیم همین جا داریم. به سوریه و ایران نیازی نداریم."

حسن نصرالله این صحبت‌ها را از طریق ارتباط ویدیویی از منطقه‌ای نامعلوم با هواداران خود در میان گذاشت.

در این اظهارات که از تلویزیون المنار، وابسته به حزب الله لبنان پخش شده آقای نصرالله گفت: "آن‌ها (اسراییلی‌ها) نیروگاه‌هایی دارند که اگر تنها با چند موشک هدف بگیرند، می‌توان تمام اسراییل را به تاریکی فرو برد. یک نیروگاه در میانه اسراییل هست که خودشان گفته‌اند اگر هدف قرار بگیرد ترمیم آن شش ماه طول خواهد کشید. اسراییل می‌تواند شش ماه تاریکی را تحمل کند؟"

هفته گذشته خبر حمله اسراییل به کاروانی در سوریه منتشر شد که گفته می شود حامل تسلیحات و عازم لبنان بوده است. پنجشنبه شانزدهم فوریه هم خبر ترور حسن شاطری رییس هیات ایرانی بازسازی لبنان از سوی مقامات ایرانی تایید شد.

ارتش آزاد سوریه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده آقای شاطری در حمله هوایی پانزده روز پیش اسرائیل به یک کاروان تسلیحاتی که از سوریه راهی لبنان بود کشته شده است.

در همین حال علی شیرازی، نماینده رهبر ایران در سپاه قدس، شاخه خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تهدید کرده که ایران به زودی «انتقام» کشتن سرتیپ حسن شاطری را از اسراییل خواهد گرفت.

آقای شیرازی گفته کشته شدن سرتیپ شاطری تاثیری بر حمایت ایران از حزب‌الله لبنان نخواهد گذاشت و حتی انگیزه‌های پاسداران را تقویت هم می‌کند.

دولت سوریه نیز با اشاره به همین حمله گفته بود جنگنده‌های اسراییلی پژوهشگاهی نظامی را در حومه غربی دمشق و نزدیک به مرز لبنان بمباران کرده و طی آن، پنج نفر نیز کشته شده‌اند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.