وزارت کشور بحرین از کشف یک 'هسته تروریستی' در آن کشور خبر داد

به روز شده:  11:44 گرينويچ - 17 فوريه 2013 - 29 بهمن 1391

در دومین سالگرد ناآرامی‌ها در بحرین این کشور بار دیگر صحنه اعتراضاتی بود

وزارت کشور بحرین، از کشف یک "هسته تروریستی" که می گوید با ایران، عراق و لبنان مرتبط بوده، خبر داده است و گفته هشت شهروند بحرینی را در این رابطه بازداشت کرده است.

خبرگزاری دولتی بحرین روز گذشته (شنبه ۲۸ بهمن) به نقل از شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه، وزیر کشور گفت: "سرویس‌های امنیتی با کمک یک کشور دوست موفق شدند اعضای یک هسته تروریستی را که متشکل از هشت بحرینی است، دستگیر کنند."

به گفته وزیر کشور، این هشت نفر "با سفر به کشورهای ایران، عراق و لبنان در مورد نحوه استفاده از سلاح و مواد منفجره آموزش دیده و این کشورها همچنین کمک‌های مالی را در اختیار این افراد گذاشته بودند."

این مقام بحرینی تاکید کرده که "جزییات بیشتر درباره این پرونده به محض تکمیل تحقیقات منتشر خواهد شد."

شیخ راشد همچنین ضمن محکوم کردن اقداماتی که به تشدید خشونت‌ها در کشور منجر شده گفت: "اقدامات تروریستی صورت گرفته در سه روز گذشته به کشته شدن دو نفر و مجروح شدن حدود ۷۵ نیروی پلیس منجر شده است."

با این که سازمان عفو بین‌الملل در دومین سالگرد ناآرامی‌های بحرین، خواهان آزادی زندانیان عقیدتی در این کشور شده است، شاهدان عینی از دستگیری شمار زیادی از فعالان شیعه طی چند روز گذشته توسط نیروهای دولتی خبر داده‌اند.

مخالفان دولت بحرین هفته گذشته و در دومین سالگرد نا آرامی‌ها در آن کشور بار دیگر دست به اعتراض زدند.

ناآرامی‌های بحرین و بن‌بست سیاسی شکل گرفته به اقتصاد آن کشور لطمه زده است.

خاندان حکومتی بحرین سنی است و عمده قدرت در بحرین در اختیار اقلیت سنی این کشور قرار دارد و اکثریت شیعه همواره از تبعیض گسترده علیه خود شکایت کرده‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.