'واحد نظامی سری چین در حملات هکری به آمریکا دست داشت'

به روز شده:  10:15 گرينويچ - سه شنبه 19 فوريه 2013 - 01 اسفند 1391

چین مکررا هر گونه دخالتی را در حملات هکری و جاسوسی‌ها سایبری رد کرده است

یک شرکت فعال در زمینه امنیت سایبری در آمریکا گفته که یک واحد نظامی سری چین در انجام مجموعه گسترده‌ای از حملات هکری دست داشته است.

چین هر گونه دخالت در حملات هکری و جاسوسی‌ سایبری را رد کرده است.

شرکت ماندیانت، واحد نظامی ۶۱۳۹۸ متعلق به ارتش آزاد خلق چین را که مرکز آن در شانگهای قرار دارد به عنوان یکی از متحمل‌ترین عوامل این حملات هکری شناسایی کرده است.

براساس این گزارش، واحد نظامی ۶۱۳۹۸ صدها ترابایت اطلاعات را از شماری زیادی از صنایع که اکثر آن‌ها در آمریکا و تعدادی از آنها در کانادا و بریتانیا مستقر هستند، به سرقت برده است.

شرکت ماندیانت در این گزارش که روز گذشته ( دوشنبه ۱۸ فوریه) منتشرکرده گفته است: "حال زمان آن رسیده که تایید کنیم که منشا این تهدید در چین است و ما در تلاشیم تا کارشناسان امنیتی را برای مقابله موثر با هر گونه تهدیدی مجهز کنیم."

در همین حال وزارت خارجه چین ضمن ابراز تردید نسبت شواهد ارائه شده در این گزارش اعلام کرده که دولت آن کشور قویا با هر گونه فعالیتی در مورد هک کامپیوترها مخالف است.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین افزوده: "حملات هکری ناشناس و فراملیتی است. تعیین منابع آنها واقعا دشوار است. ما نمی‌دانیم که چگونه شواهد ارائه شده در این گزارش می‌تواند قابل دفاع باشد."

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین "انتقاد براساس اطلاعاتی ابتدایی، غیرمسئولانه و غیرحرفه‌ای است و کمکی به حل مسئله نمی‌کند".

وزارت دفاع چین درباره سوالات مطرح شده درباره این گزارش تاکنون واکنشی نشان نداده است.

براساس گزارش ماندیانت، واحد نظامی ۶۱۳۹۸ در منطقه پودونگ شانگهای قرار دارد. این منطقه از مراکز بانکداری و مالی چین محسوب می‌شود و احتمالا هزاران نفر که در برنامه ریزی‌های کامپیوتری وعملیات شبکه و همچنین زبان انگلیسی تبحر دارند در این منطقه به کار مشغول هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.