سرقت بی سابقه محموله ۵۰ میلیون دلاری الماس از فرودگاه بروکسل

به روز شده:  13:14 گرينويچ - سه شنبه 19 فوريه 2013 - 01 اسفند 1391

دزدان مسلح برای رسیدن به باند فرودگاه بروکسل از این حصار امنیتی گذشتند

دزدان مسلح و نقابدار در عملیاتی غافلگیر کننده محموله الماسی به ارزش پنجاه میلیون دلار را پیش از پرواز هواپیمایی از فرودگاه بروکسل ربودند و گریختند. کارشناسان الماس این سرقت را یکی از بزرگترین سرقت‌های تاریخ دانسته‌اند.

سارقان دوشنبه شب (سی‌ام بهمن)، معبری در حصار امنیتی فرودگاه بروکسل ایجاد کردند و با استفاده از دو خودرو خود را به هواپیمای مسافربری سوییسی که در باندفرودگاه آماده پرواز بود، رساندند.

آنها وارد هواپیما شدند و محموله الماس را به خودرو منتقل کردند و بدون شلیک گلوله‌ای در تاریکی شب و از همان معبر فرار کردند. سخنگوی فرودگاه بروکسل گفت کل عملیات چند دقیقه بیشتر طول نکشیده است.

او تاکید کرد که در فرودگاه بروکسل شدید‌ترین تدابیر امنیتی بکار گرفته می‌شود و برای این رخنه امنیتی هنوز توضیحی وجود ندارد.

پلیس یک خودروی سوخته بیرون فرودگاه پیدا کرده است اما هنوز بدنبال سرنخ‌هایی برای یافتن ۸ سارق است.

این محموله الماس قرار بود از آنتورپ به زوریخ منتقل شود و پرواز هواپیما بعد از این سرقت لغو شد.

آنتورپ یکی از مهمترین مراکز تجارت الماس در دنیاست و روزانه ۲۰۰ میلیون دلار الماس به این شهر وارد یا از آن خارج می‌شود.

یکی از سخنگویان "مرکز جهانی الماس آنتورپ" ارزش این محموله را ۵۰ میلیون دلار برآورد کرده و آن را یکی از بزرگترین سرقت‌های تاریخ دانسته است.

محموله‌های الماس که با هواپیما جابجا می‌شوند معمولا مبلغ کمی بیمه می شوند چرا که راه هوایی امن ترین شیوه جابجایی محموله‌های ارزشمند قلمداد می شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.