بازنشستگی ژنرال آلن به جای فرماندهی ناتو در اروپا

به روز شده:  22:41 گرينويچ - سه شنبه 19 فوريه 2013 - 01 اسفند 1391

تامین امنیت بخش های وسیعی از افغانستان در دوره ماموریت ژنرال آلن به نیروهای امنیتی این کشور واگذار شد

ژنرال جان آلن، فرمانده سابق ناتو در افغانستان که قرار بود فرماندهی عالی نیروهای نظامی این سازمان را در اروپا بر عهده بگیرد، تصمیم به بازنشستگی گرفته است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ژنرال آلن برای رسیدگی به مشکلات پزشکی اعضای خانواده اش درخواست بازنشستگی داده است.

به تازگی از آقای آلن ارتباط با سوءرفتار در برقراری ارتباط با یک زن ساکن فلوریدا رفع اتهام شده بود.

به گفته باراک اوباما، آقای آلن در دیدار روز سه شنبه با رئیس جمهوری آمریکا از پذیرش درخواست استعفایش مطلع شده است.

به نوشته بیانیه آقای اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در این دیدار از ماموریت ۱۹ ماهه ژنرال آلن در افغانستان و چند دهه خدمت در نیروی تفنگدار دریایی آمریکا تقدیر کرده است.

آقای اوباما در بیانیه اش از ژنرال آلن که ۵۹ سال سن دارد، به عنوان یکی از بهترین رهبران نظامی و یک میهن پرست واقعی نام برده است.

در پی متهم شدن جان آلن به سوءرفتار در جنجالی که به استعفای ژنرال دیوید پترائوس از ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی آی ای منجر شد، نامزدی این ژنرال چهار ستاره برای فرماندهی عالی پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در اروپا به حالت تعلیق در آمده بود.

ماموریت ۱۹ ماهه آقای آلن در افغانستان با انتقال مسوولیت تامین امنیت بخش های وسیعی از افغانستان به نظامیان و نیروهای امنیتی این کشور همراه بود.

انتقال کامل مسوولیت تامین امنیت در افغانستان قرار است در دوره ماموریت ژنرال جوزف دانفورد که جانشین آقای آلن شده، انجام شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.