نماینده مجلس روسیه به اتهام فساد کناره‌گیری کرد

به روز شده:  10:50 گرينويچ - چهارشنبه 20 فوريه 2013 - 02 اسفند 1391
ولادیمیر پختین، نماینده مجلس و عضو بلندپایه حزب روسیه متحد

آقای پختین متهم شده که ملکی به ارزش بیش از دو میلیون دلار در آمریکا دارد

ولادیمیر پختین، نماینده مجلس و عضو بلندپایه حزب روسیه متحد، حزب حاکم در این کشور به دلیل متهم شدن به فساد از نمایندگی کناره‌گیری کرده است.

آقای پختین پیشتر از ریاست یک کمیته پارلمانی در مجلس سفلی کناره‌گیری کرده بود.

او متهم شده که ملکی به ارزش بیش از دو میلیون دلار در آمریکا دارد و این دارایی او تا کنون پنهان مانده بود.

اوائل ماه جاری میلادی، گروهی که با فساد در روسیه مبارزه می‌کند، اسناد و مدارکی منتشر کرد که نشان می‌داد املاک گران‌قیمتی در میامی آمریکا در مالکیت آقای پختین و پسرش است. این اموال جزء دارایی‌های او از زمان ورود به مجلس روسیه اعلام نشده بود.

خبرنگار بی بی سی در مسکو می‌گوید کناره‌گیری آقای پختین پیروزی بزرگی برای مخالفان به شمار می‌رود که رو کردن ثروت پنهان نخبگان سیاسی روسیه را از اهداف خود می‌دانند.

آقای پختین گفته است که او کار غیر قانونی انجام نداده و اتهاماتی که به او نسبت داده شده، برای بی‌اعتبار کردن مجلس صورت گرفته است.

او گفته است که هیچ کار خلاف قانونی صورت نگرفته و در آینده نیز قصد انجام چنین کاری (غیر قانونی) را ندارد ولی آنها قصد دارند مقامات و مجلس را بی اعتبار کنند و برای همین تصمیم گرفته است که از نمایندگی در دوما کنار برود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.