شواهد تازه علیه دونده متهم به قتل در آفریقای جنوبی

به روز شده:  13:52 گرينويچ - چهارشنبه 20 فوريه 2013 - 02 اسفند 1391
اسکار پیستوریوس

در صورت اثبات اتهام قتل عمد، اسکار پیستوریوس به حبس ابد محکوم خواهد شد

در دومین روز از جلسه تفهیم اتهام اسکار پیستوریوس، دونده مشهور آفریقای جنوبی که به قتل دوست دخترش متهم شده، یک شاهد در دادگاه گفت که در شب واقعه، صدای تیراندازی، صدای جیغ یک زن و بعد از آن دوباره صدای تیراندازی شنیده است.

ریوا استین‌کمپ، دوست‌دختر آقای پیستوریوس بامداد پنج شنبه، ۱۴ فوریه در منزل او به ضرب گلوله کشته شد.

بازپرس مسئول پرونده قتل به دادگاه گفت که مهمات بدون مجوز ، و مواد غیرقانونی مانند تستوسترون و همین طور سرنگ در خانه آقای پیستوریوس پیدا شده که اتهامات تازه‌ای را علیه او مطرح می‌کند.

وکلای مدافع متهم در واکنش گفته‌اند که مهمات کشف‌شده متعلق به پدر اسکار پیستوریوس و مواد مورد اشاره پلیس نوعی مسکن گیاهی بوده است.

آقای پیستوریوس اتهام قتل عمد دوست دخترش را رد کرده و گفته است که تصور کرده که به دزدی که وارد خانه‌اش شده، شلیک کرده است.

مخالفت با قرار وثیقه

او روز سه‌شنبه در اولین جلسه استماع دادگاه گفته بود که در نیمه‌های شب با شنیدن صدایی از خواب بیدار شده و فکر کرده که فرد مزاحم، داخل دستشویی‌اش پنهان شده است.

با این تصور، او از پشت در به داخل دستشویی شلیک کرده و بعد از آن متوجه شده که خانم استین‌کمپ در تخت‌خواب نیست.

دادستان پرونده می‌گوید که به اعتقاد او آقای پیستوریوس نباید با قرار وثیقه آزاد شود، چرا که شواهد حاکی از آن است که او دارای حساب بانکی و املاک در خارج از آفریقای جنوبی است و ممکن است در صورت آزادی از این کشور خارج شود.

اسکار پیستوریوس، دونده اهل آفریقای جنوبی که از دو پا معلول است به علت استفاده از پروتزهایی از جنس الیاف کربن به 'تیغ‌پا' شهرت یافته و معروف‌ترین قهرمان پارالمپیک در دنیا و چهره‌ای ملی در آفریقای جنوبی است.

در صورتی که اتهام قتل عمد ثابت شود، پیستوریوس به حبس ابد محکوم خواهد شد. در آفریقای جنوبی مجازات اعدام وجود ندارد.

دادگاه اصلی رسیدگی به اتهامات آقای پیستوریوس احتمالا تا چند ماه دیگر تشکیل نخواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.