وزیر آلمانی: گوشت اسب باید بین فقرا تقسیم شود

به روز شده:  18:50 گرينويچ - شنبه 23 فوريه 2013 - 05 اسفند 1391

وزیر عمران آلمان با اشاره به وجود ۸۰۰ میلیون نفر گرسنه در جهان گفت که این محصولات گوشتی فاسد نیستند و می توانند مصرف شوند

دیرک نیبل، وزیر عمران آلمان پیشنهاد کرده است که محصولات گوشتی دارای دی ان ای گوشت اسب نباید دور ریخته شده، بلکه باید به فقرا داده شوند.

وزیر عمران آلمان با اشاره به وجود ۸۰۰ میلیون نفر گرسنه در جهان گفت که این محصولات گوشتی فاسد نیستند و می توانند مصرف شوند.

او گفته است " متاسفانه حتی در آلمان هم کسانی هستند که با مشکل مالی و حتی کمبود مواد غذایی دست به گریبانند و ما نمی توانیم غذاهای سالم را دور بیاندازیم."

شمار دیگری از مقامات آلمانی با این نظر آقای نیبل موافقند.

برنهارد فلم برگ، نماینده ارشد کلیسای انجیلی در آلمان گفت که ذهنیت افراد جامعه در مورد دور ریختن مواد غذایی باعث نگرانی کلیساست.

اما حزب مخالف دولت این پیشنهاد را رد کرد و آن را توهین به مردم آلمان خواند.

چند روز پیش نستله، یکی از بزرگترین شرکت‌های غذایی در جهان، اعلام کرد که تعدادی از محصولاتش را از فروشگاه‌ها در ایتالیا و اسپانیا حذف خواهد کرد.

این تصمیم در پی آن اعلام شد که آزمایشهای انجام شده نشان داد که در بسته‌های غذایی ماکارونی و گوشت گوساله این شرکت، دی ان ای گوشت اسب وجود دارد.

در همین حال در ایتالیا پس از پیدا شدن دی ان ای گوشت اسب در شش تن گوشت چرخ کرده گاو و دو هزار و چهارصد بسته لازانیا تمامی این محصولات جمع آوری شده اند.

پریما یک شرکت ایتالیایی مسئول بسته بندی این محصولات بوده است .

به گفته وزیر بهداشت ایتالیا، گوشت مورد استفاده در این فرآورده ها از سوی شرکت های دیگری تهیه و توزیع شده اند.

از زمان رسوایی های مربوط به دی ان ای گوشت اسب در ماه گذشته ،این اولین باری است که درمحصولات گوشتی ایتالیا هم آثار دی ان ای گوشت اسب پیدا شده است.

پیشتر مقامات ایتالیا گفته بودند که در محصولات غذایی نستله هیچ اثری از گوشت اسب نیافته اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.