البرادعی نسبت به برگزاری انتخابات پارلمانی در مصر هشدار داد

به روز شده:  17:11 گرينويچ - 24 فوريه 2013 - 06 اسفند 1391

آقای البرادعی تاکید کرد انتخابات نباید در ماه آوریل در جامعه‌ای که "کاملا چند قطبی است" برگزار شود

محمد البرادعی، از چهره های شاخص مخالف در مصر از محمد مرسی، رئیس جمهور خواسته است تا مانع از برگزاری انتخابات پارلمانی در آن کشور شود.

آقای برادعی در گفتگویی با بی بی سی گفت برگزاری انتخابات خطر ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی و احتمالا مداخله نظامیان را در کشور به همراه خواهد داشت.

آقای برادعی افزوده که حزب او در این انتخابات که "مایه شرمساری است" شرکت نمی‌کند.

او افزوده انتظار دارد که سایر گروههای مخالف در جبهه نجات ملی در جریان نشست روز سه شنبه هفته آینده شرکت در انتخابات را تحریم کنند.

آقای برادعی گفت: "ما باید پیامی روشن و واضح به مردم مصر و خارج از کشور بدهیم و به آنها بگوییم که مصر یک کشور دموکراتیک نیست. دو سال پیش در قیامی شرکت نکردیم تا با یک حکومت بازیافت شده مشابه حکومت حسنی مبارک روبرو شویم".

به گفته او "شکنجه، آدم ربایی و فقدان عدالت اجتماعی همچنان در مصر پا برجا هستند."

آقای برادعی در این گفتگو تاکید کرد انتخابات نباید در ماه آوریل در جامعه‌ای که "کاملا چند قطبی است" برگزار شود.

این سیاستمدار مصری همچنین گفت مشکل اصلی مصر حزب اخوان المسلمین است که ۸۰ سال در جناح مخالف دولت مصر بود، و حال از "قدرت سوء استفاده می کند".

محمد مرسی، رئیس جمهور مصر، روز گذشته ( شنبه ۲۳ فوریه) با صدور فرمانی اعلام کرد که انتخابات پارلمانی در قاهره و چهار استان دیگر، پنج روز پیش از موعد مقرر برگزار خواهد شد.

قرار بود که رای گیری‌ها روز ۲۷ آوریل (هفتم اردیبهشت) آغاز شود

محمد مرسی می‌گوید که به دلیل کمبود ناظران انتخاباتی، رای گیری در چهار مرحله انجام خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.