انفجار یک بالن گردشگری در مصر ۱۹ کشته بر جای گذاشت

به روز شده:  10:36 گرينويچ - سه شنبه 26 فوريه 2013 - 08 اسفند 1391

انفجار و سقوط یک بالن گردشگری در نزدیکی شهر اقصر در جنوب مصر، موجب کشته شدن ۱۹ سرنشین آن شد.

مقامات می‌گویند که این بالن در ارتفاع ۳۰۰ متری آتش گرفت و پس از منفجر شدن سقوط کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که گردشگران بریتانیایی، فرانسوی و ژاپنی از جمله کشته شدگان این حادثه هستند.

تنها خلبان و یکی از سرنشینان بالن از این حادثه جان سالم به در برده اند.

اقصر واقع در کرانه رود نیل، جایگاه مشهورترین آثار باستانی متعلق به دوران فراعنه است.

بالن سواری هنگام طلوع آفتاب یکی از روش های متداول و محبوب برای تماشای آثار باستانی این شهر در جنوب مصر، از جمله دره شاهان و معبد کرنک است.

کریستوفر مایکل، عکاس بریتانیایی سوار بر یک بالن دیگر هنگام وقوع حادثه سرگرم عکاسی بوده است.

او به بی‌بی‌سی گفت: "ما در حال پرواز بر فراز خرابه ها بودیم. درست قبل از فرود در مزارع ذرت، صدای انفجاری را شنیدم و دیدم که دود بلند شد. فکر می کنم صدا و دود از بالنی می آمد که پشت سرمان پرواز می کرد."

احمد عبود، نماینده شرکت گرداننده بالن سواری در اقصر به خبرگزاری رویترز گفت: "این بالن بیست سرنشین داشت که نوزده نفر از آنها در اثر انفجار کشته شدند. تنها یک گردشگر و خلبان زنده ماندند."

وزارت خارجه بریتانیا به بی‌بی‌سی گفت که با برقراری ارتباط فوری با مقام های مصر، سرگرم انجام تحقیقات و تایید تعداد قربانیان بریتانیایی است.

ان‌بی‌سی نیوز به نقل از یکی از مسئولان پزشکی در اقصر گزارش کرده است که قربانیان شامل ۹ نفر از هنگ کنگ، ۴ نفر از ژاپن، دو نفر از بریتانیا و دو نفر از فرانسه هستند. هویت دو قربانی دیگر هنوز تایید نشده است.

از زمان انقلاب مصر در اوایل ۲۰۱۱ که موجب سرنگونی حسنی مبارک، رئیس جمهور وقت مصر شد، اقصر نیز مانند سایر شهرهای مصر شاهد کاهش شدید تعداد گردشگران بوده است.

.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.