جایزه بزرگ برای مرد بی‌خانمان درستکار

به روز شده:  00:02 گرينويچ - چهارشنبه 27 فوريه 2013 - 09 اسفند 1391
عکسی از یک مرد بی خانمان

در آمریکا حدود 2 میلیون بی خانمان سالانه به مراکز حمایتی و خدماتی مراجعه می کنند

مردی بی خانمان در آمریکا در ازای صداقتش پاداش هنگفتی را دریافت کرده، پاداشی که روز به روز بیشتر هم می‌شود.

بیلی ری هریس، اوایل این ماه (فوریه) در کنار خیابانی در شهر کانزاس سیتی در ایالت میسوری نشسته بود و درست مثل هر روز لیوان کاغذی اش را به سمت عابران گرفته بود تا شاید پول خرد ته جیب عابران نصیب‌اش شود.

یکی از عابران که مثل بیشتر رهگذران، بی حوصله و با عجله از کنار او رد می شد، دستش را در کیفش کرد تا سکه ای درون لیوان بیلی بیاندازد.

خانم که رد شد و رفت، چشم بیلی به یک شی نامعمول افتاد.

سارا دارلینگ، به جای پول حلقه الماس نامزدی اش را درون لیوان بیلی انداخته بود.

بیلی از دیدن حلقه خوشحال شد ولی چون می دانست قرار نبوده این انگشتر جواهر به او داده شود، آن را در گوشه ای پنهان کرد تا به صاحبش بازگرداند.

اتفاقا سارا دارلینگ دوباره به سراغ بیلی آمد تا سراغ حلقه اش را بگیرد.

او حلقه را به خاطر خارش انگشتانش در آورده بود و در داخل کیف پولش گذاشته بود و وقتی دستش را در کیف فرو برده بود تا سکه ای را در لیوان بیلی بیاندازد، انگشتر را به جای یک سکه ناقابل، به داخل لیوان انداخته بود.

به هر حال، بخت با سارا یار بود و بیلی حلقه اش را پس داد.

بیل کرجسی، همسر سارا که تحت تاثیر درستکاری بیلی قرار گرفته، با دوستان و آشنایانش تماس گرفت و سپس برای جمع آوری مبلغی برای تشکر از این مرد بی‌خانمان سیاه پوست، به سراغ شبکه های اجتماعی رفت.

تاکنون حدود ۶۵۰۰ نفر از سراسر جهان به دعوت بیل پاسخ گفته اند و کمک های خود را به حسابی که در سایت راه اندازی شده، واریز کرده اند.

کمک های بزرگ و کوچکی که رقم آن تا سه شنبه بعد از ظهر به حدود ۱۵۴ هزار دلار رسیده بود و همین طور رو به افزایش است.

اما پاداش صداقت بیلی تنها به دریافت این مبلغ ختم نخواهد شد.

پوشش خبری این رخداد باعث شد خواهر بیلی او را پس از ۲۰ سال پیدا کند و از او دعوت کند با خانواده او زندگی کند. دعوتی که بیلی با کمال میل پذیرفته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.