محاکمه پلیس متهم به "توطئه برای آدمخواری" در نیویورک

به روز شده:  04:46 گرينويچ - سه شنبه 26 فوريه 2013 - 08 اسفند 1391
تصویری ترسیمی از دادگاه

وکیل متهم اتهامات را تنها فانتزی های منحرف تخیلی موکلش توصیف کرده است

همسر یک مامور پلیس شهر نیویورک برای دادگاه تشریح کرده که چگونه به توطئه همسرش برای قتل و خوردن او و چند زن دیگر پی برده است.

گیلبرتو ویل ۲۸ ساله به توطئه برای آدم ربایی و استفاده از بانک اطلاعات پلیس برای تدوین یک لیست از قربانیان بالقوه متهم است.

اما وکلای متهم به دادگاه گفتند موضوع اتهام تنها تخیلات جنسی موکلشان بوده است.

خانم کاتلین مانگان-ویل همسر ۲۷ ساله متهم به دادگاه گفت او زمانی به شوهرش مشکوک شده که گیلبرتو از او درباره مسیر دوی روزانه او جویا شده و پرسیده آیا این مسیر خلوت است یا شلوغ و آیا در طول آن نور به اندازه کافی وجود دارد یا خیر.

او سپس یا نصب نرم افزارهای جاسوسی روی کامپیوتر همسرش به ایمیلهایی دست یافته که در آنها طرح متهم برای قتل و شکنجه و پخت و خوردن او و تعدادی زن دیگر با جزئیات تشریح شده بودند.

به گفته دادستانی، مقامهای قضایی زمانی از این توطئه آگاه شدند که خانم مانگان ویل منزل مشترک خود با همسرش را ترک می کند و پلیس فدرال آمریکا را از کشفیات خود آگاه می کند.

راندال جکسون، دستیار دادستان به دادگاه گفت پلیس فدرال "توطئه دهشتناکی برای آدم ربایی، قتل و آدم خواری تعداد زن واقعی را از متهم کشف کرده اند."

او افزود که متهم حتی سعی کرده با تعدادی از قربانیان بالقوه، از جمله یک معلم مدرسه ابتدایی تماس بگیرد.

اما وکیل متهم، خانم جولیا گاتو در اظهارات مقدماتی خود به دادگاه گفت: "تمام اتهامات (افکار) تخیلی هستند. شما نمی توانید مردم را به خاطر داشتن این افکار محکوم کنید، حتی اگر فکرهای بیماری باشند."

در صورت محکومیت، متهم ممکن است به حبس ابد محکوم شود. دادگاه رسیدگی به این اتهامات ادامه دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.