انتشار ویدئوی گروگانهای فرانسوی توسط پیکارجویان اسلامگرا

به روز شده:  03:38 گرينويچ - سه شنبه 26 فوريه 2013 - 08 اسفند 1391
گروگانهای فرانسوی در اسارت بوکو حرام

تصویری از ویدئوی منتشر شده در یوتیوب که خانواده گروگان فرانسوی را در اسارت گروگان گیران نشان می دهد

یک ویدئو که در سایت یوتیوب منتشر شده ظاهرا ً هفت عضو یک خانواده فرانسوی را نشان می دهد که توسط اسلامگرایان در کامرون به گروگان گرفته شده اند.

در این ویدئو، یک مرد مسلح در مقابل دو مرد، یک زن و چهار کودک نشسته و بیانیه ای را قرائت می کند.

گروگان‌گیران خود را از اعضای گروه پیکارجوی اسلامگرای نیجریه ای موسوم به بوکو حرام معرفی می کنند و در ازای آزادی گروگانها، خواستار آزادی تعدادی زندانی در کامرون و نیجریه شده اند.

این خانواده فرانسوی روز سه شنبه هفته گذشته توسط مردان مسلحی که سوار موتور سیکلت بودند، ربوده شدند.

متعاقبا ً دولت فرانسه اعلام کرد که اعتقاد دارد این خانواده که شامل یک زن و شوهر، سه کودک ۸، ۱۰ و ۱۲ ساله آنها و عموی کودکان می شود، احتمالا ً توسط پیکارجویان بوکو حرام به نیجریه منتقل شده اند.

این خانواده مقیم پایتخت کامرون هستند، و پدر خانواده در همین شهر برای شرکت فرانسوی سوئز در صنایع گاز کار می کند. آنها در مسیر بازگشت از یک پارک ملی ربوده شدند.

"شدیدا َ تکان دهنده"

روز پنجشنبه، دولت فرانسه تائید کرد که "اطلاعاتی دریافت کرده مبنی بر اینکه گروه پیکارجویان بوکو حرام مدعی شده گروگانها را در اختیار دارد."

در واکنش به انتشار این ویدئو، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای گفت: "این تصاویر شدیدا ً تکان دهنده هستند و بی رحمی بدون حد و مرزی را نشان می دهند."

در این ویدئو، یکی از گروگانهای مرد می گوید آنها توسط "جماعة اهل السنة للدعوة والجهاد" – اسم عربی پیکارجویان بوکو حرام - به گروگان گرفته شده اند.

یکی از گروگان گیران نیز هشدار می دهد که فرانسه علیه اسلام اعلام جنگ کرده است.

پشت سر این مرد، اعضای خانواده فرانسوی دیده می شوند که در بین دو مرد مسلح با اونیفورم شبه نظامیان روی زمین نشسته اند.

یک فرد نزدیک به این خانواده هویت آنها را برای خبرگزاری فرانسه تائید کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.