ماموران پلیس آفریقای جنوبی راننده تاکسی را کشتند

به روز شده:  13:54 گرينويچ - جمعه 01 مارس 2013 - 11 اسفند 1391
صحنه بدرفتاری با راننده بازداشتی

پخش فیلم بازداشت و بدرفتاری با راننده تاکسی واکنش گسترده ای در آفریقای جنوبی داشته است

هشت مامور پلیس آفریقای جنوبی که یک راننده تاکسی را به قتل رسانده بودند از کار معلق و بازداشت شده اند.

روز جمعه، ۱۱ اسفند (۱ مارس)، رئیس پلیس آفریقای جنوبی دستور داد هشت مامور پلیس که متهم هستند یک راننده تاکسی را با بستن به اتومبیل خود و کشاندن به روی زمین به قتل رسانده اند، تا پایان رسیدگی به این ماجرا، از کار معلق شوند و فرمانده پاسگاه محل کار آنان هم به محل دیگری انتقال یابد.

فیلم بازداشت و بدرفتاری ماموران پلیس با میدو ماسیا، شهروند بیست و هفت ساله موزامبیک که در آفریقای جنوبی به شغل رانندگی تاکسی اشتغال داشت، بسیار تکان دهنده توصیف شده است.

فیلم بازداشت و بدرفتاری با میدو ماسیا توسط یکی از شهروندان حاضر در محل گرفته شد و تلویزیونی آفریقای جنوبی آن را پخش کرد.

این فیلم، که در شبکه اینترنت هم قرار داده شده، نشان می دهد که ماموران پلیس، میدو ماسیا را با دستنبد به وانت پلیس بسته اند و در خیابان های منتهی به یک پاسگاه پلیس در شرق ژوهانسبورگ، به روی زمین می‌کشند.

توهین مردم به پلیس

مردم ماموران پلیس را به باد ناسزا می‌گیرند

این فرد پس از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد.

ریاه فیگا، رئیس پلیس آفریقای جنوبی، رفتار این هشت نفر با فرد بازداشتی را "بزدلانه و غیرقابل قبول" توصیف کرده و دستور داده است تحقیقات کاملی در مورد این ماجرا انجام گیرد.

خانم فیگا گفته است که مرگ هیچکس، قابل قبول نیست و افزوده است:‌ "فیلم ویدیوئی این ماجرا آن چیزی نیست که به عنوان نمادی از نظام دموکراتیک آفریقای جنوبی در جهان منتشر شود."

در حالیکه تشکیلات پلیس آفریقای جنوبی گاه با انتقاداتی در داخل آن کشور مواجه بوده، بدرفتاری با میدو ماسیا به بهبود وجهه پلیس کمکی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، در پی انتشار این فیلم، عابران هنگام عبور خودروهای پلیس، ماموران را به باد ناسزا می گیرند.

این ماجرا به طور گسترده در رسانه های خبری جهان انعکاس یافته و رسانه های همگانی آفریقای جنوبی نیز به اظهار نظر درباره آن پرداخته‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.