شورشیان سوریه از کنترل مجتمع آموزش پلیس حلب خبر دادند

به روز شده:  12:48 گرينويچ - 03 مارس 2013 - 13 اسفند 1391

سازمان ملل می گوید در جریان اعتراضات و درگیری‌های داخلی سوریه که از دو سال پیش آغاز شده، حدود هفتاد هزار نفر کشته شده اند

شورشیان سوریه می‌گویند که بخش عمده یک مجتمع آموزشی پلیس در نزدیکی شهر حلب را تصرف کرده‌اند.

آنها می‌گویند که در عملیات صبح یکشنبه حداقل ۳۴ نفر از مأموران دولتی را از پای در آورده‌اند.

شورشیان می گویند که در طول هشت روز گذشته نزدیک به ۲۰۰ نفر در نبرد برای کنترل مجتمع آموزشی پلیس جان باخته اند که ۱۲۰ نفر آنها از افراد پلیس یا ارتش سوریه بوده اند.

یک گروه حامی شورشیان که در بریتانیا مستقر است می گوید که مخالفان دولت بشار اسد در شمال سوریه نیز کنترل یک زندان را به دست آورده اند.

با این حال، هیچ یک از این گزارشها مستقلا تایید نشده است.

دولت سوریه پیشتر گفته بود که جاده حماه در مرکز سوریه به حلب در شمال، و آبادی‌های اطراف جاده، را در دست گرفته و فرودگاه حلب نیز در کنترل کامل نیروهای دولتی است.

تصاویر ویدیویی موجود از درگیری‌ها، دهها تن از شورشیان را در خارج از مجتمع آموزشی پلیس نشان می دهد در حالی که انفجارهایی در داخل مجتمع قابل مشاهده است.

سازمان ملل متحد می گوید که در جریان اعتراضات و درگیری‌های داخلی سوریه که از دو سال پیش آغاز شده است، حدود هفتاد هزار نفر کشته شده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.