حمل چاقو‌های کوچک در پروازهای آمریکا آزاد می شود

به روز شده:  04:27 گرينويچ - چهارشنبه 06 مارس 2013 - 16 اسفند 1391
چاقوهای معمولی و کوچک

این تصمیم جدید با انتقاد نهاد صنفی حمایت از حقوق مسافران خطوط هوایی آمریکا روبرو شده که معتقد است حتی حمل چاقوهای کوچک هم می تواند امنیت مسافران و تیم پرواز را به خطر بیاندازد

برای نخستین بار پس از حملات یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱، مرکز نظارت بر امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام کرده که مسافران خطوط هوایی این کشور دوباره اجازه خواهند یافت تا چاقوهای کوچک و برخی اشیاء برنده را همراه خود به داخل هواپیما حمل کنند.

این مرکز تصمیم گیری روز سه شنبه (پنجم مارس - ۱۵ اسفند) اعلام کرد که از بیست و پنجم ماه آوریل آینده، مسافران خطوط هوایی اجازه خواهند داشت که اشیاء تیزی که درازای تیغه آنها بیشتر از ۶ سانتیمتر و پهنای تیغه آنها کمتر از ۱۲ و شش دهم میلیمتر است را همراه کیف دستی‌شان به داخل هواپیما ببرند.

با این وجود، حمل تیغ‌های اصلاح آقایان، تیغ موکت بری و چاقوهای بزرگتر از سایزهای اعلام شده و دارای ویژگی‌های سلاح‌گونه همچنان در فهرست اشیاء ممنوعه باقی خواهند ماند.

این تصمیم جدید با انتقاد نهاد صنفی حمایت از حقوق مسافران خطوط هوایی آمریکا روبرو شده که معتقد است حتی حمل چاقوهای کوچک هم می تواند امنیت مسافران و تیم پرواز را به خطر بیاندازد.

اما مقام‌های تصمیم گیرنده در این باره معتقدند که این تغییرات در یکسان سازی مقررات میان خطوط هوایی آمریکا و سایر کشورها، مفید خواهد بود و سفر با این خطوط را برای مسافران راحت‌تر خواهد کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.