روند انتخاب پاپ جدید شروع می‌شود

به روز شده:  22:09 گرينويچ - جمعه 08 مارس 2013 - 18 اسفند 1391

بیشتر از یکصد کاردینال از سراسر جهان در واتیکان گرد هم آمده اند

شورای کاردینال های کلیسای کاتولیک سه شنبه (۱۲ مارس، ۲۲ اسفند) برگزار می شود.

این خبر پس از آن اعلام شد که ۱۱۵ کاردینال از سراسر جهان برای انتخاب پاپ جدید به واتیکان سفر کردند.

پاپ بندیکت شانزدهم که ۸۵ سال سن دارد، ماه گذشته اعلام کرد که به علت وخیم شدن وضع جسمانی از رهبری کلیسای کاتولیک کناره گیری می کند.

او نخستین پاپی است که در ۶۰۰ سال گذشته از این سمت استعفا داده است.

بر اساس قوانین واتیکان، کاردینال ها با رای مخفی پاپ جدید را انتخاب خواهند کرد.

رای گیری در پشت درهای بسته در کلیسای سیستین در واتیکان انجام می شود و آن قدر ادامه پیدا می کند تا یکی از نامزدها دو سوم آرای شورا را به دست بیاورد.

انتخاب بندیکت شانزدهم به رهبری کلیسای کاتولیک ، پس از سه روز رای گیری انجام شد.

بر اساس سنت واتیکان، برگه های رای پس از انتخاب پاپ جدید سوزانده می شود و دود سفید ناشی از آن از دودکش کلیسا خارج می شود تا این خبر را به اطلاع دیگران برساند.

پاپ جدید در زمانی انتخاب می شود که کلیسای کاتولیک درگیر اتهام های مربوط به آزارجنسی کودکان به وسیله بعضی از کشیش های این کلیساست.

از سوی دیگر، به نوشته روزنامه های ایتالیا، اصلاح ساختار اداری کلیسای کاتولیک و بانک واتیکان از دیگر موضوع های دیگری که کاردینال ها درباره اش بحث می کنند.

سال گذشته بازرسان اتحادیه اروپا از بانک واتیکان به خاطر سهل انگاری در مبارزه با پولشویی انتقاد کرده بود.

به نوشته تیموتی دولان، کاردینال آمریکایی، مسائلی مانند تبلیغ آیئن مسیحیت، مدیریت بیمارستان ها و مدارس کاتولیک، صیانت از نهاد خانواده و حمایت از کشیشان از موضوع های مورد بحث در کلیسای کاتولیک است.

گزارش ها همچنین بیانگر وجود اختلاف میان مقام های سنتی و اصلاح طلب کلیسا بر سر موضوع هایی مانند ممنوعیت ازدواج برای کشیشان، حقوق همجنسگرایان و نقش زنان در جامعه است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.