بریتانیا در مقابله با قاچاق انسان 'ناموفق بوده است'

به روز شده:  14:09 گرينويچ - 10 مارس 2013 - 20 اسفند 1391

مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی می‌گوید که نهادهای مسئول مبارزه با قاچاق انسان در بریتانیا از درک عمق بحران ناتوان بوده‌اند

بر اساس گزارش یک نهاد مدنی بریتانیا، تلاشهای این کشور برای مقابله با قاچاق انسان ناکارآمد و ناموفق بوده است.

مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی در گزارش خود گفته است که درک صحیحی از بحران قاچاق انسان وجود ندارد و پلیس معمولا به مقابله با قاچاق انسان اولویت نمی دهد.

این مرکز خواستار تاسیس دفتر کمیسر مقابله با برده داری در بریتانیا شده و خواستار انتقال قدرت اداری تشخیص قاچاق انسان از وزارت کشور به این کمیسر است.

با این حال، دولت بریتانیا اصرار دارد که سیستم اداری فعلی تحت سرپرستی وزارت کشور کارایی دارد.

در حال حاضر، هفت نهاد دولتی تحت نظارت وزارت کشور مسئولیت مقابله با قاچاق انسان را بر عهده دارند، که به گفته مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی سبب بی نظمی در کار می شود.

آنچه در بریتانیا اتفاق می افتد

گزارش مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی که فردا (دوشنبه) با عنوان "اینجا اتفاق می افتد" انتشار عمومی خواهد یافت، می گوید که تعداد زیادی از افراد قاچاق شده به بریتانیا از کارگران ساختمانی گرفته تا زنان گرفتار در فاحشه خانه ها در آمار رسمی دولتی وجود ندارند و نهادهای دولتی با درک عمق مسئله مشکل دارند.

مرکز مقابله با قاچاق انسان، یک نهاد دولتی در بریتانیا، سال گذشته (۲۰۱۲) گفت که حدود ۱۲۰۰ نفر در این کشور قربانی قاچاقچیان انسان بوده اند، اما مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی این آمار را بی معنا می داند و می گوید عمق فاجعه بیش از حدی است که برای هیات دولت قابل درک باشد.

اکثر زنانی که به بریتانیا قاچاق می شوند برای سو استفاده جنسی به این کشور آورده می شوند

گزارش مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی از یک افسر پلیس نقل قول می کند که پلیس انگیزه بیشتری برای تحقیق در باره سرقت اشیا از حیاط یک خانه دارند تا تحقیق در باره قاچاقچیان انسان و فشاری هم برای مقابله با پدیده قاچاق انسان وجود ندارد.

اکثر افرادی که به بریتانیا قاچاق می شوند از شرق اروپا، آفریقا یا ویتنام به این کشور آورده می شوند، اما کودکان بریتانیایی هم قربانی این 'تجارت' هستند.

گزارش مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی می گوید که در سال ۲۰۱۱ نیمی از شهروندان قاچاق شده در این کشور دخترانی بودند که قاچاقچیان آنها را به منظور سو استفاده جنسی به دام انداختند.

این گزارش داستان یک دختر کم سن و سال را روایت می کند که تحت کنترل چند مرد جوان قرار داشت و طی دو روز ۹۰ بار مورد تجاوز 'مشتریان' مختلف آنان قرار گرفت.

مرکز تحقیقات عدالت اجتماعی که می گوید حمایتهای فعلی قانونی از قربانیان قاچاق انسان کافی نیست، خواستار تصویب قانون جدیدی علیه "برده داری" توسط پارلمان شده تا با مشکلات و مسائل جاری مقابله کند.

با این حال، وزارت کشور نظام فعلی مبارزه با قاچاق انسان را "خوب" توصیف کرده است و گفته که نظام موجود با گذر زمان بهتر خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.