وزیر کشور هند مرگ فرد مظنون به تجاوز را ناشی از بی توجهی دانست

به روز شده:  17:46 گرينويچ - دوشنبه 11 مارس 2013 - 21 اسفند 1391

سخنگوی زندان تیهار هم به بی بی سی گفت ظاهرا آقای سینگ خود را با طنابی که از پتو درست کرده بود، در ساعت ۵ صبح به وقت محلی حلق آویز کرده است

سوشی کمار شینده، وزیر کشور هند مرگ یکی از مظنونان در ربوده شدن و تجاوز به یک دانشجوی هندی در دهلی را "بی توجهی جدی" در وضعیت امنیتی زندان توصیف کرده و خواستار انجام تحقیقاتی دراین باره شد.

جسد رام سینگ که مظنون به همدستی در ربودن و تجاوز به یک دختر دانشجو در ماه دسامبر گذشته در دهلی بود، در حالی که حلق آویز شده بود در زندان در دهلی پیدا شد.

وزیر کشور هند قول داده که تحقیقاتی در این باره انجام شود. آقای شینده گفته است که مقامات باید پس از تکمیل تحقیقات در این مورد پاسخ دهند.

انتظار می رود که تحقیقات دو تا سه هفته به طول انجامد.

پلیس هند می گوید که آقای سینگ خود را در زندان تیهار حلق آویز کرده، این در حالی است که وکلای و خانواده او گفته اند که ظن آن می رود که آقای سینگ را به قتل رسانده باشند.

سخنگوی زندان تیهار هم به بی بی سی گفته ظاهرا آقای سینگ خود را با طنابی که از پتو درست کرده بود، در ساعت ۵ صبح به وقت محلی حلق آویز کرده است.

رام سینگ ۳۳ ساله یکی از پنج مردی بود که در ارتباط با این پرونده تحت بازداشت بودند.

تمامی این پنج نفر اتهامات وارده را رد کرده اند.

حمله بی رحمانه به دختر دانشجوی ۲۳ ساله باعث برانگیختن خشم عمومی مردم هند شد.

خبرنگار بی بی سی در دهلی می گوید مرگ آقای سینگ برای مقامات هندی که پیش از این به دلیل وقوع این حادثه تحت فشار زیادی بودند، شرمساری بزرگی است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.