چند ساختمان دولتی در عراق هدف بمبگذاری قرار گرفتند

به روز شده:  17:33 گرينويچ - پنج شنبه 14 مارس 2013 - 24 اسفند 1391
خشونت‌ها در عراق اگرجه نسبت به اوج خود در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ کاهش یافته اما بمبگذاری‌ها و تیراندازی‌ها همچنان معمول هستند

خشونت‌ها در عراق اگرجه نسبت به اوج خود در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ کاهش یافته اما بمبگذاری‌ها و تیراندازی‌ها همچنان معمول هستند

مقام‌های رسمی می‌گویند حداقل ۱۸ نفر در یک سری بمبگذاری و تیراندازی در بغداد، پایتخت عراق کشته شده‌اند.

این حملات متوجه ادارات و سازمان‌های دولتی بوده و منابع پزشکی و امنیتی می‌گویند در این حملات هماهنگ شده، نزدیک به سی نفر هم زخمی شده‌اند.

وزارت دادگستری عراق از جمله مراکزی بوده که هدف حملات قرار گرفته است.

خشونت‌ها در عراق اگرجه نسبت به اوج خود در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ کاهش یافته اما بمبگذاری‌ها و تیراندازی‌ها همچنان معمول هستند.

پلیس می‌گوید حملات امروز پنجشنبه، ۱۴ مارس در نزدیکی منطقه علاوی روی داده که در نزدیکی منطقه سبز بغداد قرار دارد.

منطقه سبز بغداد منطقه‌ای به شدت حفاظت شده است که بسیاری از سفارتخانه‌های خارجی و ادارات دولتی در آن مستقر هستند.

گزارش‌ها از بغداد حاکی از آن است که سه انفجار شامل انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده و یک انفجار انتحاری در نزدیکی ساختمانی که وزارت دادگستری را در خود جای داده، روی داد.

یک پلیس که به همراه نیروهای امنیتی پس از انفجار به این ساختمان رفت، گفت که شش فرد مسلح که یونیفرم پلیس پوشیده بودند، وارد ساختمان شدند.

در نهایت نیروهای امنیتی توانستند کنترل ساختمان را در دست گیرند. گزارش‌های تائید نشده حاکی از آن است که سه نفر از مهاجمان کشته شده‌اند.

حملات امروز چند روز پیش از دهمین سالگرد شروع جنگ عراق صورت گرفته است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته اما معمولا گروه‌های پیکارجوی سنی که برخی از آنها روابطی با القاعده دارند به مقام‌های دولتی و ادارات حمله می‌کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.