طرح اتهام به یک کارمند رویترز برای همکاری با هکرها

به روز شده:  01:05 گرينويچ - جمعه 15 مارس 2013 - 25 اسفند 1391

یکی از طرفداران گروه هکرهای "ناشناس"

یکی از سردبیران رویترز در بخش شبکه های اجتماعی، متهم شده که پیش از استخدام توسط رویترز، با گروه هکرهای "ناشناس" همکاری کرده و به آنها اجازه داده تا به وب‌سایت روزنامه لس‌آنجلس تایمز دسترسی پیدا کنند.

بنا به ادعانامه‌ای که علیه متیو کیز صادر شده، او متهم است که کلمه عبور و یک نام کاربری را در اختیار هکرهای گروه "ناشناس" قرار داده است.

این اتهام ها مربوط به زمانی است که آقای کیز در شرکت تریبیون کار می کرده که صاحب چندین رسانه از جمله روزنامه های شیکاگو تریبیون و لس آنجلس تایمز است.

در ادعانمه آمده که دست کم یک هکر توانسته بوده به وب سایت روزنامه لس آنجلس تایمز رخنه کند و نسخه آنلاین این روزنامه را تغییر بدهد.

این اتفاق مربوط به دوره ای است که هنوز آقای کیز به استخدام خبرگزاری رویترز در نیامده بود.

هنوز آقای کیز و رویترز در این خصوص اظهارنظری نکرده اند.

او تا اکتبر ۲۰۱۰ میلادی، برای یک شبکه تلویزیون محلی در "سکرمنتو" کار می کرده که متعلق به شرکت تریبیون است.

کار او در آن شبکه با بخش اینترنتی تلویزیون بود.

متیو کیز، متهم است که پس از بیرون آمدن از شرکت، در یک اتاق گفتگوی اینترنتی خود را کارمند سابق تریبیون معرفی کرده و در آنجا به هکرهای گروه ناشناس، اطلاعات مربوط به ورود به شبکه شرکت تریبیون را داده است.

در این ادعانامه همچنین آمده که آقای کیز، با هکری که چهره وب سایت روزنامه لس آنجلس تایمز را به هم ریخته، در اینترنت در تماس بوده. هکر به او گفته که از شبکه شرکت تریبیون بیرون انداخته شده و آقای کیز هم متهم است که او را دوباره به سیستم بازگردانده است.

وقتی هم که هکر، کارش را تمام کرده و آقای کیز گفته، او در جواب گفته: "عالی"

در صورت اثبات اتهام هایی که علیه آقای کیز وارد شده، او تا ده سال زندانی می شود، سه سال زیر نظر خواهد بود و برای هرکدام از اتهام هایش ۲۵۰ هزار دلار باید جریمه بدهد.

نخستین جلسه دادگاه او در روز چهاردهم آوریل سال جاری در دادگاه فدرال شهر سکرومنتو، پایتخت ایالت کالیفرنیا است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.