کره شمالی به ساکنان نوار مرزی کره جنوبی هشدار داد

به روز شده:  15:06 گرينويچ - شنبه 16 مارس 2013 - 26 اسفند 1391

تازه‌ترین تهدید کره شمالی، واکنشی به تقویت سیستم دفاع موشکی آمریکا خوانده شده است

یک روزنامه اینترنتی وابسته به دولت کره شمالی به شهروندان کره جنوبی که در محدوده‌ای نزدیک به نوار مرزی دو کشور زندگی می‌کنند، هشدار داده است که این نواحی را ترک کنند.

در مقاله این روزنامه، از پنج جزیره کره جنوبی نام برده شده است. این جزایر به تازگی در رسانه‌های کره شمالی به عنوان اهداف حملات (احتمالی) آن کشور توصیف شدند.

تازه‌ترین تهدید کره شمالی، واکنشی به تقویت سیستم دفاع موشکی آمریکا خوانده شده است.

چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده است که آن کشور آخرین مرحله مربوط به استقرار سیستم دفاع موشکی در اروپا را فعلا اجرایی نمی‌کند تا در تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای ایجاد یک سپر دفاع موشکی جدید علیه کره شمالی مشارکت کند.

آخرین مرحله مربوط به استقرار سپر دفاع موشکی در اروپا، استقرار موشک‌های رهگیر در منطقه اروپای شرقی را شامل می‌شد.

آقای هیگل گفت که برای تقویت سیستم‌های دفاعی در سواحل غربی آمریکا قرار است ۱۴ رهگیر (سیستم دفاع در مقابل حملات موشکی) در آلاسکا و یک ایستگاه ردیابی در ژاپن مستقر شود.

او اضافه کرد که قرار است این سیستم‌ها تا سال ۲۰۱۷ میلادی در این دو ناحیه مستقر شوند.

آقای هیگل این اقدامات را واکنشی به "تهدیدهای فزاینده" کره شمالی خواند، ولی در عین حال، به متحدان آمریکا در اروپا اطمینان داد که (این تغییرات) در اقداماتی که برای تامین و حفظ امنیت آنها انجام می‌شود، تاثیر منفی نخواهد داشت.

با وجود هشدارهای بین‌المللی، کره شمالی ماه گذشته تازه‌ترین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد.

آزمایش هسته‌ای کره شمالی، تصویب دور جدیدی از تحریم‌ها علیه این کشور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به دنبال داشت.

پس از تصویب این تحریم‌ها نیز کره شمالی کلیک اعلام کرد که هرگونه توافق صلح با کره جنوبی را لغو کرده است.

روز سه‌شنبه، ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) نیز به نقل از خبرگزاری دولتی کره شمالی کلیک گزارش شد که کیم جونگ اون، رهبر آن کشور از یک واحد توپخانه مستقر در "خط مقدم جبهه جنگ" بازدید کرده و به فرماندهان این واحد دستور داده است تا برای حمله به یکی از جزایر کره جنوبی آماده باشند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.