موشه یعلون به عنوان وزیردفاع جدید اسرائیل معرفی شد

به روز شده:  17:01 گرينويچ - 17 مارس 2013 - 27 اسفند 1391

آقای یعلون از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ میلادی به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش فعالیت می‌کرد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، موشه یعلون، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش را به عنوان وزیر جدید دفاع آن کشور معرفی کرده است.

آقای یعلون که جانشین ایهود باراک می شود، از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ میلادی به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش فعالیت می‌کرد.

به گفته آقای نتانیاهو، موشه یعلون تجربه کافی برای تصدی پست وزارت دفاع را در شرایطی دارد که اسرائیل با شرایط حساس امنیتی روبروست.

نخست وزیر اسرائیل افزوده: "در دوران حساس فعلی که تمامی منطقه درگیر نا آرامی و آشوب است، بسیار مهم است که این پست در اختیار مرد با تجربه‌ای مثل موشه یعلون قرار بگیرد."

آقای یعلون در صفحه فیس بوک خود از برنامه هسته‌ای ایران که به گفته او تهدیدی برای اسرائیل بشمار می‌رود، نا آرامی در جهان عرب، و تهدیدات نوارغزه و جنوب لبنان به عنوان مهم ترین چالش هایی که با آن روبروست، نام برده است.

قرار است دولت جدید اسرائیل فردا (دوشنبه ۱۸ مارس) سوگند یاد کند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، که قرار است چهارشنبه هفته جاری (۲۰ مارس) از اسرائیل دیدار کند، گفته است که آمریکا در انتظار آن است که از نزدیک با دولت جدید اسرائیل همکاری کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.