سربازان ارتش برمه برای برقراری نظم ماموریت یافتند

به روز شده:  12:59 گرينويچ - شنبه 23 مارس 2013 - 03 فروردین 1392

ویرانی های ببار آمده در شهر میکتیلا

در پی برخوردهای خشونت بار بین مسلمانان و بوداییان برمه که به کشته شدن بیست نفر انجامید، در شهر میکتیلا مرکز نا آرامی‌ها، وضعیت فوق العاده اعلام شده است.

سربازان ارتش برمه در خیابان های این شهر مستقر شده اند تا نظم و آرامش را در این شهر برقرارکنند.

طی سه روز برخوردهای خشونت بار دست کم پنج مسجد و بسیاری از منازل و مغازه های مسلمانان به دست بودایی ها از جمله چند راهب ویران شدند.

در بیانیه ای که از سوی تین سین رئیس جمهوری برمه از شبکه تلویزیونی دولتی این کشور پخش شد، گفته شده است که سربازان می توانند نظم و آرامش را به شهر میکتیلا، در جنوب ماندالای، بازگردانند.

در همین حال هنوز در خیابان های شهر گروه های مختلف در گیر زد و خورد هستند و ساکنان شهر شکایت دارند که پلیس برای کنترل گروه هایی که چاقو و چماق حمل می کنند با مشکل روبرو ست.

به گفته مردم شهر گروه‌های بودایی، مسئول نا آرامی های اخیرند.

جاناتان هد خبرنگار بی بی سی در جنوب شرق آسیا می گوید برخورد های اخیر یاد آور خشونت های سال گذشته در راخین است که طی آن دویست تن جان خود را از دست دادند و ده ها هزار نفر دیگر خانه و کاشانه خود را ترک کردند و به نقاط دیگر پناه بردند.

دوسال پیش ،در برمه بعد از نیم قرن اولین دولت منتخب برسرکار آمد و در این فضای بازتر سیاسی است که ترس و بی اعتمادی بین دو جامعه مسلمان و بودایی بیشتر نمایان می شود.

خبرنگار بی بی سی می گوید که دولت برمه هنوز یک راه حل دراز مدت برای پایان دادن به این خشونت ها پیدا نکرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.