تماس تلفنی پاپ با روزنامه‌فروش خود در بوئنس آیرس

به روز شده:  15:00 گرينويچ - شنبه 23 مارس 2013 - 03 فروردین 1392
پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس به ساده زیستی مشهور است

تماس تلفنی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان برای لغو سفارش روزنامه‌هایش، صاحب یک کیوسک فروش روزنامه در بوئنس آیرس، پایتخت آرژانتین را شگفت زده کرد.

لوئیس دل رگنو و پسرش دانیل هر روز کاری هفته روزنامه‌ها را به محل اقامت پیشین پاپ فرانسیس در بوئنس آیرس می‌رساندند.

دانیل می‌گوید که وقتی چند روز پیش شخصی با آنها تماس تلفنی گرفت و خودش را کاردینال خورخه معرفی کرد، ابتدا تصور کرد که یک مزاحم تلفنی است.

ده روز پیش و در پی استعفای پاپ بندیکت شانزدهم، کاردینال خورخه برگوگلیو از بوئنس آیرس به عنوان اولین پاپ از آمریکای لاتین انتخاب شد.

او نام فرانسیس را برگزید و انتخاب این نام به احترام فرانسیس آسیزی یکی از قدیسان مسیحی بود که در جوانی ثروتش را کنار گذاشت و شیوه زندگی ساده و فقیرانه‌ای را در پیش گرفت.

'همیشه با ماست'

خبرگزاری کاتولیک نیوز گزارش داده که وقتی لوئیس دل رگنو، روز دوشنبه گذشته (۱۸ مارس) تلفن را جواب داد، نمی‌توانست باور کند که پاپ تازه انتخاب شده، پشت خط است.

بر اساس این گزارش پاپ به او گفته بود: "جدی می‌گویم، من خورخه برگوگلیو هستم. از رم تماس می‌گیرم."

دانیل دل رگنو به یک روزنامه چاپ آرژانتین در این رابطه گفت: "شوکه شده بودم. گریه‌ام گرفت. نمی‌دانستم چه باید بگویم. او از من به خاطر اینکه تمام این مدت روزنامه‌ها را برایش برده‌ام تشکر کرد و برای خانواده‌ام دعای خیر کرد."

او درباره مکالمه‌اش با پاپ همچنین گفت: "از او پرسیدم آیا امکان دیدار دوباره او وجود دارد، او جواب داد که در حال حاضر خیلی سخت خواهد بود اما او همیشه با ماست."

دانیل دل رگنو تعریف می‌کند که وقتی از کاردینال برگوگلیو، پیش از ترک شهر به مقصد رم پرسیده بوده که آیا احتمال انتخاب شدن خود را به عنوان پاپ می‌دهد یا نه، او جواب داده که کار دشواری خواهد بود و سفارش کرده بوده که روزنامه‌ها را برایش نگه دارد و او را بیست روز دیگر خواهد دید.

کاردینال پیشین حتی بلیط بازگشتش به بوئنس آیرس را رزرو کرده بود و قصد داشت مراسم عید پاک را هفته آینده در این شهر انجام دهد.

به جای آن حالا قرار است به عنوان پاپ فرانسیس مراسم رسمی عید پاک را در شهر رم اجرا کند.

لوئیس دل رگنو می‌گوید که "هزاران خاطره" از پاپ جدید دارد از جمله اینکه او هر ماه کش‌های پلاستیکی بسته‌های روزنامه را جمع می‌کرده و به او باز می‌گردانده است؛ "هر ۳۰ کش پلاستیکی را"

پیشتر کشیش شان مک نایت، رئیس مجمع کشیشان کاتولیک ایالات متحده به بی‌بی‌سی گفته بود که پاپ فرانسیس در مقام کاردینال بوئنس آیرس تمام مزایای خود را کنار گذاشته و در یک آپارتمان ساده زندگی می‌کرد. راننده شخصی نداشت و از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کرد."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.