روابط اسرائیل و ترکیه بعد از سفر اوباما به منطقه

به روز شده:  18:42 گرينويچ - شنبه 23 مارس 2013 - 03 فروردین 1392

مدیا پلیر

در آخرین روز سفر اوباما به اسراییل نخست وزیر این کشور در یک گفتگوی تلفنی با نخست وزیر ترکیه رسما به خاطر حادثه کشتی مرمره آبی عذر خواهی کرد، حادثه ای که سه سال رابطه این دو کشور رابا هم سرد کرده بود.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا شاید در سفرش به اسراییل و خاورمیانه امید چندانی به برقراری صلح بین اسراییل و فلسطین نداشت اما این سفر برایش دستآوردی دیگر داشت و آن هم برقراری مجدد روابط دیپلماتیک بین دو تا از متحدان اصلیش در منطقه بود، اسراییل و ترکیه. در آخرین روز سفر اوباما به اسراییل نخست وزیر این کشور در یک گفتگوی تلفنی با نخست وزیر ترکیه رسما به خاطر حادثه کشتی مرمره آبی عذر خواهی کرد، حادثه ای که سه سال رابطه این دو کشور رابا هم سرد کرده بود.

فرانک عمیدی در گزارشش نگاهی کرده به اهمیت این عذر خواهی بر روابط این دو کشور.


ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.