استعفای معاذ خطیب چه تاثیری بر آینده مخالفان دولت سوریه می گذارد

به روز شده:  21:02 گرينويچ - 24 مارس 2013 - 04 فروردین 1392

مدیا پلیر

اما همزمانی کناره گیری او با انتخاب غسان هیتو، به عنوان نخست وزیر مناطق تحت کنترل مخالفان سوری و همینطور مخالفت اتحادیه اروپا با تصمیم فرانسه و بریتانیا برای ارسال سلاح به مخالفان، باعث شده

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

ادعای ارسال سلاح از طرف ایران به سوریه، وزیر خارجه امریکا را به عراق کشانده . جان کری به عراق رفته که بغداد را راضی کند، جلوی ارسال سلاح از طرف ایران برای دولت سوریه را بگیرد، در همین حال احمد معاذ خطیب از رهبری ائتلاف مخالفان سوریه استعفا کرده و درمتن کناره گیری اش از کشورهایی که با کمک تسلیحاتی به مخالفان مسلح سوریه مخالفت می کنند، انتقاد کرده است . در این متن که روی صفحه فیسبوکش منتشر شده، آمده که او برای این استعفا کرده که آزادی عمل داشته باشد. اما ائتلاف ملی مخالفان گفته استفعای او را نپذیرفته. اما همزمانی کناره گیری او با انتخاب غسان هیتو، به عنوان نخست وزیر مناطق تحت کنترل مخالفان سوری و همینطور مخالفت اتحادیه اروپا با تصمیم فرانسه و بریتانیا برای ارسال سلاح به مخالفان، باعث شده که دلیل استعفایش ناروشن تر بشود. اما معاذ خطیب کیست و استعفایش چه تاثیری بر آینده مخالفان دولت سوریه می گذارد؟

رعنا رحیم پور گزارش می دهد.


ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.