رئیس جمهور ایتالیا به شایعات کناره گیری خود خاتمه داد

Image caption جیورجیو ناپولیتانو از احزاب خواسته نشان دهند از عمق بحران آگاهند

جیورجیو ناپولیتانو رئیس جمهوری ایتالیا گفته است که تا آخر دوره تصدی‌اش در ماه می در مقام خود باقی خواهد ماند و بدین ترتیب به تمام شایعاتی که در مورد استعفایش وجود داشت، خاتمه داد.

آقای ناپولیتانو هم چنین اعلام کرده که از دو گروه کاری متشکل از شخصیت‌های آگاه خواسته که گزینه‌های تشکیل دولت جدید را مورد بررسی قرار بدهند.

از زمان استعفای سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین در سال ۲۰۱۱ که هم زمان با بحران شدید اقتصادی ایتالیا روی داد، گروهی از تکنوکرات‌ها به رهبری ماریو مونتی اداره امور را به دست گرفته اند.

از زمان برگزاری انتخابات ماه گذشته ایتالیا که در آن هیچ یک از احزاب عمده نتوانستند رای کافی برای تشکیل دولت به دست بیاورند، رئیس جمهوری ایتالیا سعی داشته است احزاب عمده را برای تشکیل دولت ترغیب کند اما در این کار تاکنون موفق نبوده است.

رئیس جمهوری ایتالیا از احزاب عمده این کشور خواسته است که باید آگاهی کامل خود را از عمق بحران کشور و مشکلاتی که با آن مواجه است ، نشان بدهند.

اما ادامه بن بست کنونی در ایتالیا باعث به تعویق افتادن اصلاحاتی می شود که برای احیای اقتصاد این کشور ضروری است.

ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می‌رود و با مشکل شدید بدهی‌های دولتی، بیکاری و رکود اقتصادی روبرو است.

مطالب مرتبط