قتل سومین مقام قضایی در آمریکا در چند هفته اخیر

Image caption مایک مک للاند (چپ) در گفتگو با خبرنگاران درباره کشته شدن معاونش مارک هاس

جسد مایک مک للاند دادستان بخش کافمن در ایالت تگزاس و همسرش که با شلیک گلوله به قتل رسیده بودند دیروز شنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) در منزلشان پیدا شد.

چند هفته پیش هم مارک هاس معاون مایک مک للاند به قتل رسیده بود. به این ترتیب تعداد مقامات قضایی که در چند هفته گذشته در آمریکا کشته شده اند به سه نفر رسید.

ستوان جاستین لوییس کلانتر گفت "تحقیقات در مراحل اولیه است" و هنوز نمی توان گفت مایک مک للاند، ۶۳ ساله و همسرش چگونه کشته شده اند و آیا این قتل با قتل معاون دادستان بخش، مارک هاس که دو ماه پیش کشته شد ارتباطی دارد یا نه.

رییس پلیس بخش کافمن گفت این قتل "تکان دهنده است. قتل مارک هاس هم تکان دهنده بود" و تا وقتی که پلیس متوجه نشود چه اتفاقی افتاده نمی تواند تایید کند که آیا این قتلها به هم ارتباطی دارند دارند یا نه اما "همیشه باید این احتمال را در نظر گرفت مگر آنکه خلافش ثابت شود."

پلیس هنوز کسی را در رابطه با قتل آقای هاس دستگیر نکرده است اما بر اساس گزارشها مشغول تحقیق در این باره است که قتل او با قتل تام کلمنت رییس زندان کلرادو که او هم کشته شد چقدر ارتباط دارد.

اوان اسپنسر ابل، مظنون اصلی در قتل کلمنت، ده روز پیش در درگیری با پلیس کشته شد. او که قبلا در زندان کلرادو زندانی بوده با گروهی به نام "۲۱۱ کرو" که معتقد به برتری سفیدپوستان است در ارتباط بوده است.

دادستانی بخش کافمن هم یکی از نهادهایی بوده که در تحقیق در باره گروهی به نام "برادری آریان" نقش داشته است. این گروه هم معتقد به برتری سفیدپوستان است.

مطالب مرتبط