راه اندازی گنج نمای گوگل و سرویس دماغ گوگل

Image caption گوگل می‌گوید تمام مردم دنیا برای کشف رمزهای این نقشه دعوت شده‌اند

شرکت گوگل با انتشار ویدئویی در یوتیوب از کاربران خواسته با استفاده از نقشه‌های گنج نمایی که به گوگل مپ اضافه کرده به کشف هزاران گنجی گه در سراسر دنیا مخفی هستند کمک کنند.

در این ویدئو گوگل توضیح می‌دهد که چگونه تیم غواصی "نمای خیابان" گوگل مپ صندوقچه‌ای را در اقیانوس هند کشف کرده که حاوی نقشه‌های گمشده دزد دریایی معروف کاپیتان کید بوده است.

این ویدئو توضیح می‌دهد چگونه می‌توان علامت‌هایی را که در این نقشه‌های گنج وجود دارند شناسایی کرد.

مایک پگ مدیر بازاریابی گوگل می‌گوید: "بر اساس شایعات این نقشه حاوی سرنخ‌های از گنجهای گمشده کاپیتان کید است اما نشانه‌های مخفی در این نقشه نمی‌توان براحتی رمزگشایی کرد."

Image caption ویلیام کید دزد دریایی اسکاتلندی(قرن هفدهم)

"به همین دلیل ما گنج نما را به گوگل مپ اضافه کردیم و تمام مردم دنیا را دعوت می کنیم برای یافتن این نشانه ها دست به دست هم دهند."

گنج نمای گوگل مپ همراه با چند ابتکار دیگر از جمله "جی میل بلو" همگی در حول و حوش اول آوریل ارائه شده‌اند و شوخی‌های گوگل با کاربرانش هستند.

دروغ اول آوریل، شوخی و سرگرمی مشابهی با دروغ سیزده است.

دکمه گنج نما در گوشه سمت راست بالای گوگل مپ قرار گرفته و با کلیک کردن روی آن، نقشه‌هایی به سبک نقشه‌های دزدان دریایی پدیدار می‌شوند.

گوگل مدعی شده نشانه‌های مخفی را با تاباندن نور به صفحه کامپیوتر، کنار هم قرار دادن موبایل و تبلت مثل پازل در کنار هم یا حتی با حرارات دادن لپ تاپ می‌توان پیدا کرد.

گوگل دو روز پیش هم ویدئویی دیگر در یوتیوب منتشر کرد و در آن مدعی شد که یوتیوب دیگر ویدئوی جدیدی را نمی‌پذیرد تا آنچه را در مدت هشت سال در آن آپلود شده بررسی کند و به بهترین ویدئو جایزه بدهد.

سالار کمانگر مدیر یوتیوب در این ویدئو می‌گوید: " گانگام استایل همانقدر شانس برنده شدن دارد که ویدئوی مردی که به اردک‌هایش غذا می‌دهد و فقط ۴۰ بازدید داشته است."

در این ویدئو حتی بحث‌های داغ داوران برای انتخاب بهترین ویدئو دیده می‌شود.

گوگل حتی به این هم بسنده نکرده و سرویس دماغ گوگل را هم راه اندازی کرده و مدعی شده با استفاده از آن می‌توان بوی هر چیزی را که در اینترنت جستجو می‌کنید حس کنید، فقط کافیست روی دکمه بو کلیک کنید و دماغتان را هم به صفحه کامپیوتر بچسبانید.

مطالب مرتبط