نامزد انتخابات پارلمانی پاکستان ترور شد

حیدرآباد
Image caption به مناسبت نزدیک شدن زمان انتخابات تمهیدات امنیتی ویژه ای در پاکستان اجرا شده است

یکی از نامزدهای انتخابات پارلمانی پاکستان ترور شده است.

روز پنجشنبه، ٢٢ فروردین (١١ آوریل)، حزب نهضت متحده قومی - ام کیو ام - اعلام کرد که فخرالاسلام، از رهبران شاخه محلی حزب در شهر حیدرآباد، در جنوب پاکستان، به ضرب گلوله چند فرد مسلح به قتل رسیده است.

فخرالاسلام نامزد این حزب در انتخابات پارلمانی بود و به نظر می رسد مهاجمان مسلح که بر موتور سیکلت سوار بودند، مشخصا با هدف ترور او عملیات خود را اجرا کردند.

حزب نهضت متحده قومی، از احزاب سکولار و آزادیخواه پاکستان است و در دولت ائتلافی این کشور عضویت دارد.

اخیرا گروه طالبان پاکستانی اعلام کرد که اعضای این حزب و سایر تشکیلات سکولار پاکستان "هدف هایی مشروع" برای حملات این گروه اسلامگرا هستند.

بروز خشونت در جریان مبارزات انتخاباتی در پاکستان غیرعادی نیست و فخرالاسلام، نامزد چهل و شش ساله نهضت متحده قومی، نخستین فردی است که در جریان مبارزات جاری انتخاباتی جان خود را از دست می دهد.

رای گیری در انتخابات پارلمان فدرال و پارلمان های ایالتی پاکستان برای روز ١١ ماه مه - یک ماه دیگر - برنامه ریزی شده و ترور فخرالاسلام، که نامزد نمایندگی پارلمان ایالت سند بود، به نگرانی در مورد تشدید خشونت در جریان انتخابات دامن زده است.

حیدرآباد پس از کراچی، دومین شهر بزرگ ایالت سند است.

حزب نهضت متحده قومی گفته است که هدف مهاجمان، برهم زدن نظم و آرامش و اخلال در جریان آزاد رای گیری در انتخابات بوده است.

در پی ترور فخرالاسلام، نخست وزیر پاکستان دستور داد تا اقدامات امنیتی گسترده تری برای حفاظت از نامزدهای انتخاباتی به عمل آید.

مطالب مرتبط