بررسی بنیاد راه آهن منطقه برای دور زدن ازبکستان

راه آهن
Image caption تعیین مسیر راه قطار در قلمرو سه کشور و پیدا کردن سرمایه ضروری برای به طور سریع اجرا شدن این طرح از موضوعات محوری در این نشست است

هیئت ویژه هماهنگ سازی طرح راه آهن ترکمنستان-تاجیکستان-افغانستان به منظور بررسی اجرای یادداشت تفاهم خط آهن میان این سه کشور کارخود را در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان آغاز کرده است.

در این همایش، که روز پنج‌شنبه‌۱۸ آوریل شروع شد، نمایندگان وزارت‌های امور خارجه و ترابری سه کشور شرکت دارند.

بر اساس اطلاع وزارت خارجه تاجیکستان، محمود جان صابراو، معاون وزیر امور خارجه سرپرستی هیات تاجیکستانی را بر عهده دارد.

گفته می‌شود، یکی از مسائل اصلی در این همایش تعیین مسیر راه قطار در قلمرو سه کشور و پیدا کردن سرمایه برای اجرای سریع این طرح است.

بر اساس اطلاع رسانه‌های ترکمنستان، این همایش با دستور ویژه قربانگولی بیردی‌محمداف، رئیس جمهوری ترکمنستان آغاز به کار کرد. روز ۲۰ مارس سال جاری رؤسای جمهور ترکمنستان، افغانستان و تاجیکستان برای بنیاد راه آهن یادداشت تفاهم امضا کردند.

بر اساس این سند این طرح باید تا سال ۲۰۱۵ اجرا شود و سه کشور منطقه را به هم متصل کند.

تاجیکستان، کشوری است، که با دیگر کشورهای منطقه تنها توسط راه آهن ازبکستان متصل است و با توجه به سردی مناسبات این دو کشور در سالهای اخیر با مشکلات جدی برای انتقال کالاها از طریق ازبکستان روبرو شده است.

به این خاطر کارشناسان و سیاستمداران تاجیک بنیاد راه آهن را، که ترکمنستان، افغانستان و تاجیکستان را بدون عبور از مرز ازبکستان متصل خواهد کرد، مهم ارزیابی می‌کنند.

ارتباط راه آهن از تاجیکستان به افغانستان و سپس به ترکمنستان، امکان پیوستن تاجیکستان به راههای دریایی را باز می‌کند.

در همین حال مسئولان شرکت "راه آهن تاجیکستان" می‌گویند، که حرکت واگون‌های باربر به جنوب تاجیکستان از قلمرو ازبکستان همچنان متوقف است.

ولادیمیر سابکلاف، معاون رئیس شرکت "راه آهن تاجیکستان" می‌گوید، که مسئولان شرکت راه آهن ازبکستان نامه‌های مکرر تاجیکستان را در مورد اعلام زمان آغاز فعالیت راه آهن در این سمت را بدون پاسخ گذاشته‌اند.

Image caption آقای سابکلاف گفت سبب مسدود شدن حرکت قطارها در جنوب تاجیکستان بیش از یک هزار و 500 نفر از کارمندان این شرکت بدون اشتغال ماندند

آقای سابکلاف، که در همایش عشق‌آباد شرکت دارد، قبل از سفر به ترکمنستان به بی‌بی‌سی گفت: "در رابطه با آغاز حرکت قطارها در سمت اموزنگ (ازبکستان) هیچ گونه اطلاعیاز جانب ازبکستان به ما داده نشده است. هرچند شورای راه آهن منطقه ازبکستان را موظف کردهکه حد اقل از وضعیت کنونی این راه خبر دهد، ولی آنها سکوت کرده‌اند. ما از مسدود بودن این راه خسارات هنگفت متحمل شده‌ایم."

به گفته آقای سابکلاو به سبب مسدود شدن حرکت قطارها در جنوب تاجیکستان بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارمندان این شرکت بیکار شده‌اند. اما وی افزود که مسئولان شرکت برای جلب این کارمندان و اعزام آنها به قسمتهای دیگر راه آهن اقداماتی انجام داده‌اند.

حرکت قطارهای باربری به جنوب تاجیکستان از ماه اکتبر سال ۲۰۱۱ قطع شد. مسئولان شرکت راه آهن ازبکستان دلیل قطع شدن حرکت قطارها را خراب شدن قسمتی از راه آهن در بخش "غلبه-اموزنگ"آن کشور اعلام کردند.

اما بسیاری از صاحب‌نظران می‌گویند که این اقدام ازبکستان انگیزه سیاسی داشته و مناسبات سردشده چند سال اخیر میان دوشنبه و تاشکند سبب اصلی این تصمیم ازبکستان بوده است.

در همین حال مسئولان حکومت محلی ولایت ختلان، در جنوب تاجیکستان گفته‌اند، که مسدود بودن راه قطار در سمت ازبکستان در سال ۲۰۱۲ به بودجه این ولایت بیش از ۱۰۰ میلیون سامانی (حدود ۲۱ میلیون دلار) ضرر وارد کرده است.

مطالب مرتبط