کره شمالی دو سکوی پرتاب موشک به سواحل شرقی خود منتقل کرد

Image caption پیش از این انتظار می‌رفت که آزمایش جدید موشکی کره شمالی همزمان با بزرگداشت صد و یکمین سالگرد کیم ایل سونگ، بنیانگذار آن کشور در ۱۵ آوریل برگزار شود

مقام‌های کره شمالی از انتقال دو سکوی دیگر پرتاب موشک به سواحل شرقی آن کشور خبر داده‌اند.

ظاهرا کره شمالی در صدد تدارک آزمایش موشکی جدیدی در این منطقه است.

پیش از این انتظار می‌رفت که آزمایش جدید موشکی کره شمالی همزمان با بزرگداشت صد و یکمین سالگرد کیم ایل سونگ، بنیانگذار آن کشور در ۱۵ آوریل برگزار شود.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یکی از مقامات ارشد کره جنوبی اعلام کرد که ارتش کره شمالی هفته گذشته دو سکوی پرتاب موشک را که گفته شده متعلق به موشک های اسکاد است به استان هامگیونگ جنوبی منتقل کرده است.

پیشتر، کره شمالی گزارش کرد که هفت سکوی پرتاب موشک را به سواحل شرقی خود انتقال داده است.

یکی از سخنگویان وزارت دفاع کره جنوبی گفته است که احتمالا کره شمالی از موشک های کوتاه برد اسکاد یا میانبرد موسودان و یا بلند برد رودونگ در آزمایش موشکی خود استفاده خواهد کرد.

به نقل از مقامات نظامی کره جنوبی گفته شده که احتمالا کره شمالی آزمایش موشکی خود را در ۲۵ ماه جاری میلادی (پنجم اردیبهشت) انجام خواهد داد.

موشک های میانبرد موسودان که از آنها به عنوان محتمل ترین موشک های مورد آزمایش نام برده می‌شود، دارای بردی بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلومتر هستند. برد این موشک‌ها به اندازه‌ای است که به کره جنوبی، ژاپن و احتمالا مراکز نظامی آمریکا در جزیره گوام در اقیانوس آرام خواهد رسید.

کره شمالی اخیرا آمریکا و کره جنوبی را به حمله نظامی تهدید کرده است.

در همین حال باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته ضمن تردید نسبت به توانمندی کره شمالی گفت تصور نمی‌کند که کره شمالی هنوز به موشک هایی با کلاهک هسته ای مجهز شده باشد.

مطالب مرتبط