پلیس پاکستان بمبی را در نزدیکی منزل مشرف خنثی کرد

پرویز مشرف
Image caption رئیس جمهوری سابق پاکستان هم اکنون در بازداشت خانگی به سر می‌برد

پلیس پاکستان می‌گوید یک خودروی بمب‌گذاری شده را در نزدیکی خانه پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری سابق این کشور خنثی کرده است.

پلیس گفته که این خودروی بمب‌گذاری شده را که حاوی ۴۵ کیلو مواد منفجره بود، در ۱۵۰ متری خانه آقای مشرف در حومه اسلام آباد شناسایی کرده است.

رئیس جمهوری سابق پاکستان هم اکنون در بازداشت خانگی به سر می‌برد. دلیل بازداشت او اتهامات مربوط به دوران ریاست جمهوری‌اش است.

هنوز معلوم نیست که چه فرد یا گروهی در این اقدام دست داشتند اما طالبان پاکستان پیش از این چندین بار به طور علنی آقای مشرف را تهدید به مرگ کرده بود.

پرویز مشرف پس از کودتایی علیه نواز شریف در سال ۱۹۹۹ در پاکستان به قدرت رسید و تا سال ۲۰۰۷ قدرت را در این کشور در اختیار داشت.

او ماه گذشته به تبعید خودخواسته‌اش پایان داد و به پاکستان بازگشت تا در انتخابات سراسری ماه آینده شرکت کند. البته او به موفق به نامزدی برای انتخابات نشد.

قاضی دادگاهی در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، روز پنجشنبه، ٢٩ فروردین (١٨ آوریل)، با رد درخواست پرویز مشرف برای تمدید دوره آزادی موقت در برابر سپردن وثیقه، دستور داد که رئیس جمهوری سابق پاکستان فورا بازداشت شود.

به دستور قاضی دادگاهی در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، پرویز مشرف، رئیس جمهوری سابق این کشور، در خانه خود در حومه پایتخت در بازداشت خانگی قرار گرفته است.

مطالب مرتبط