بی بی سی مصمم است که مساله زورگویی در محل کار را برطرف کند

Image caption این گزارش روی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ تمرکز دارد

بر اساس گزارشی که در خصوص رفتار در بی بی سی منتشر شده، موارد آزار جنسی در بی بی سی نادر است ولی موارد فشار و زورگویی بسیار فراگیرتر بوده است.

در این گزارش که "احترام در محل کار" نام دارد، بی بی سی گفته است که سیاست های خود را بازبینی و بندهایی از قراردادها را که افراد را از افشای بدرفتاری در داخل بی بی سی منع می کند، حذف خواهد کرد تا کارکنان بی بی سی بتوانند راحت تر مشکلات خود را بازگو کنند.

این گزارش ۸۰ صفحه ای در پی افشای رسوایی جیمی سویل، از مجریان پیشین بی بی سی که در سال ۲۰۱۱ در هشتاد و چهار سالگی درگذشت، تهیه شده و شامل بازخوردها و نظرهای کارکنان فعلی و پیشین و اتحادیه های صنفی است.

در پی انتشار این گزارش تونی هال، مدیر کل بی بی سی گفته است که زورگویی "به هیچ وجه نباید تحمل شود."

او گفته است که خواندن بخش هایی از این گزارش "معذب کننده" بوده است.

تونی هال گفت: "لازم است که درباره کاستی هایمان روراست باشیم و درباره رفع آنها مصمم باشیم."

تونی هال گفت: "من فرهنگی را می خواهم که در آن افراد احساس کنند که می توانند نگرانی های خود را مطرح کنند و اطمینان داشته باشند که به شیوه ای مناسب به این نگرانی ها رسیدگی می شود."

"من همچنین می خواهم که افراد بتوانند درباره تجربه های خود از کارکردن در بی بی سی آزادانه سخن بگویند تا ما بتوانیم از آنها بیاموزیم."

لوسی آدامز، مدیر بخش منابع انسانی بی بی سی، گفته است که این گزارش نگاه صریحی به فرهنگ رفتاری که امروز در داخل بی بی سی وجود دارد انداخته است و افزود که زورگویی "یک مساله" است. او گفت: "ما همه تلاش خود را می کنیم که اطمینان حاصل کنیم که همه کسانی که در بی بی سی کار می کنند، صرف نظر از رتبه و جایگاه شغلی شان، بدانند که چه انتظاری از آنها می رود و هیچ کس مصون از برخورد نیست."

بیش از ۹۰۰ نفر برای در میان گذاشتن تجربه های خود در بی بی سی قدم جلو گذاشتند.

از میان ۵۰۰ نفری که با آنها گفتگو شد، بیش از دو سوم آنها گفتند که شاهد زورگویی در این موسسه بوده اند یا با آن مواجه شده اند.

در این گزارش آمده است: "در طول گفت و گوهایمان هراس پنهانی شدیدی حس می شد، هراس از واگویی سخن قلبی، از تلافی، از دست دادن شغل، اجبار به ترک کار، قربانی شدن، هراس از اینکه به عنوان دردسرساز شناخته شوند یا به عنوان یک کارمند، ترفیع شغلی نگیرند، یا در مواردی که خبرنگار آزاد یا قراردادی باشند، در آینده سفارش کار بیشتری نگیرند."

در واکنش به یافته های اخیر، بی بی سی موافقت کرده است که در سیاست ها و قراردادهای خود با مشورت کارکنان و اتحادیه های صنفی تغییراتی اعمال کند.

میشل استانیستریت، دبیر کل اتحادیه ملی روزنامه نگاران می گوید: "کاملا آشکار است که زورگویی در بی بی سی مشکلی است که سالها رواج داشته است. بی بی سی اکنون در این زمینه اقدام کرده و کنترل آنچه که یک مشکل زهرآگین است، چیز خوبی است."

او می گوید: "ما با بی بی سی کار می کنیم تا همه تغییرات را نظارت و بررسی کنیم. این امری حیاتی است که آغازی واقعی در این زمینه است."

تصمیم به تهیه این گزارش پس از رسوایی جیمی سویل و در ابتدا با هدف بررسی سیاست های بی بی سی در ارتباط با آزار جنسی اتخاذ شد، ولی بعدتر، دامنه موضوعات مورد بررسی در آن گسترش یافت.

بر اساس این گزارش در طی شش سال گذشته، ۳۷ مورد شکایت رسمی در ارتباط با آزار جنسی به ثبت رسیده است. موسسه بی بی سی حدود ۲۲ هزار کارمند و ۶۰ هزار خبرنگار آزاد دارد.

تونی هال گفت: "در این گزارش آمده است که خوشبختانه موارد آزار جنسی در بی بی سی نادر است. با این حال ما نباید رضایت داشته باشیم چرا که حتی یک مورد هم زیاد است."

"همکاران ما واجد بیشترین قدرت و توانایی اند و این گزارش نشان می دهد که آنها به کار در بی بی سی مفتخرند. ما فرهنگی داریم مبتنی بر ارزش هایی که آنها را به شدت مراعات می کنیم."

مطالب مرتبط