ویلیام هیگ: دولت بریتانیا نیازی به تغییر رویه ندارد

Image caption ویلیام هیگ گفت هیچ راه حل ساده ای برای حل و فصل مشکلات ناشی از مهاجرت و رکود اقتصادی وجود ندارد

ویلیام هیگ، رهبر سابق حزب محافظه کار و وزیر امور خارجه فعلی بریتانیا، گفته است حزب حاکم محافظه کار علی‌رغم شکست‌هایی که در انتخابات شوراها متحمل شده نیازی به تغییر رویه و رویکرد ندارد.

در انتخابات شوراها در روز پنجشنبه گذشته (سه روز پیش)، حزب محافظه‌کار کنترل ١٨ شورا را حفظ کرد اما کنترل ده شورای دیگر را از دست داد.

حزب استقلال بریتانیا (UKIP) که در پارلمان نماینده ای ندارد، در اثر افزایش جدی حمایت مردم توانست یک چهارم آراء ریخته شده در صندوقها و بیش از ١٤٠ کرسی در شوراهای محلی را کسب کند.

محور اصلی سیاستهای راست‌گرایانه حزب استقلال، مخالفت با مهاجرت، خروج از اتحادیه اروپا و هزینه های بالای سیاستهای تامین اجتماعی است.

ویلیام هیگ در مقاله ای در روزنامه ساندی تایمز گفته است که حزب محافظه‌کار این نگرانیهای مردم را درک می کند و با آنها هم سو است.

حزب کارگر، حزب اپوزیسیون بریتانیا، کنترل دو شورای دیگر را در این انتخابات به دست آورد و نزدیک به ٣٠٠ کرسی به کرسی های خود در شوراهای محلی مختلف اضافه کرد.

آقای هیگ گفت مردم از طریق آراء خود در انتخابات شوراها پیام روشنی به دولت ارائه داده اند و دولت اینک باید به این پیام عکس‌العمل مناسب نشان دهد.

با این حال، او گفت هیچ راه حل ساده ای برای حل و فصل مشکلات ناشی از مهاجرت و رکود اقتصادی وجود ندارد.

مطالب مرتبط