سوریه: حملات هوایی اسرائیل نشان دهنده همکاری بین تروریست‌ها است

وزارت امور خارجه سوریه در واکنش به حملات اسرائیل به اهدافی در این کشور گفته است که این حملات حاکی از همکاری "تروریست ها" از جمله پیکارجویان مرتبط با القاعده است.

عمران زعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه هم گفته است که حملات هوایی اسرائیل علیه سه هدف در حومه شهر دمشق، "امکان وقوع هر گونه احتمالی" را فراهم می کند.

آقای زعبی این اظهارات را در جریان کنفرانسی خبری و پس از نشست اضطراری دولت بیان کرد.

این نشست با هدف پاسخگویی به حملات هوایی اسرائیل برگزار شد.

گفته می شود که این حمله علیه محموله "موشک های ایرانی" که قرار بود به حزب الله لبنان تحویل داده شود، انجام شده است.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد که این وظیفه دولت است تا کشور را به هر وسیله ای از "حملات داخلی و خارجی "حفظ کند.

در بیانیه ای که از سوی وزارت امور خارجه سورریه منتشر شده، آمده است که موشک‌های اسرائیلی سه مکان نظامی، از جمله مرکز تحقیقات نظامی در جمرایا، یک فرودگاه در ناحیه الدیماس در نزدیکی دمشق، و یک مرکز دیگر در میسلون را مورد هدف قرار داده اند.

در این بیانیه آمده است که این حملات علاوه بر خرابی‌های زیاد، تعدادی کشته و زخمی به گذاشته است.

محمد مرسی، رییس جمهوری مصر حملات اسرائیل را "نقض قوانین بین المللی" خواند و گفت این موضوع باعث "پیچیده ‌تر شدن وضعیت" خواهد شد.

وی در بیانیه ای اعلام کرد: "علی رغم مخالفت شدید با کشته شدن افراد در سوریه و استفاده ارتش دولت از سلاح علیه مردم، مصر حمله به تاسیسات سوریه و نقض تمامیت این کشور و همچنین سوء استفاده از بحران داخلی به هر طریق را محکوم می‌کند."

اتحادیه عرب نیز حملات اسرائیل را به خاک سوریه محکوم کرده است.

یکی از مقام های نزدیک به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که اسرائیل هنوز حمله امروز را تایید نکرده است به این دلیل که نمی خواهد بشار اسد را وادار به انجام اقدامی تلافی جویانه کند.

این سومین حمله هوایی اسرائیل به اهدافی در خاک سوریه طی چند روز گذشته است.

اسرائیل در ژانویه گذشته هم یک مرکز تحقیقات نظامی در شمال غربی دمشق را هدف قرار داد که در آن زمان ارتش سوریه اعلام کرد که در این حمله دو نفر کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط